Chris Nikic ukończył najpopularniejszy cykl maratonów na całym świecie: „Czas na większe wyzwania”

W 2022 roku Chris Nikic zapowiedział, że jako pierwsza osoba z zespołem Downa ukończy najpopularniejszy cykl maratonów na całym świecie. 2 lata później zrealizował marzenie i stwierdził, że… nadszedł czas na „większe wyzwania”. 

ZOBACZ TEŻ: Chris Nikic: Pierwsza osoba z zespołem Downa na mistrzostwach świata

„Każdy z nich można przebiec szybciej”

W triathlonowym świecie Chris Nikic jest już doskonale znany. W 2019 roku został pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła wyścig na dystansie IRONMAN. 3 lata później, ponownie jako pierwszy, przekroczył linię mety mistrzostw świata na Hawajach i zdobył wymarzony tytuł. 

Zgodnie z mottem, które towarzyszy Chrisowi – „1% lepszy” – sportowiec nie miał zamiaru osiadać na laurach. Konsekwentnie realizował swój plan stworzony przez jego tatę, w którym progres następuje każdego dnia, poprzez małe cele, na których Chrisowi jest się dużo łatwiej skoncentrować.

Małe cele ostatecznie doprowadziły Chrisa do kolejnego wielkiego osiągnięcia. Tym razem biegowego. W marcu 2024 został pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła słynny Abbott World Marathon Majors – cykl sześciu maratonów, które odbywają się w Tokio, Bostonie, Londynie, Berlinie, Chicago i Nowym Jorku. Wydarzenia co roku przyciągają dziesiątki tysięcy uczestników. Aby uzyskać tytuł finiszera Marathon Majors, trzeba ukończyć każdy z biegów. Medale otrzymywane na mecie układają się w sześciogwiazdową kompozycję, będącą marzeniem wielu biegaczy.

Dla Chrisa ukończenie Majors Marathon to jednak dopiero początek przygody. Po tym jak zdobył wszystkie sześć gwiazdek w marcu w Japonii (wcześniej ukończył pozostałe zawody), będącej pierwszym maratonem całego cyklu w 2024 roku postanowił, że do końca roku… ponownie ukończy wszystkie wyścigi Abbott World Marathon Majors. Wszystko po to, aby zobaczyć czy „każdy z nich można przebiec szybciej”. 

Finiszer mistrzostw świata IRONMAN oraz cyklu Abbott World Marathon Majors zapowiedział również, że nadszedł czas, aby wyznaczyć sobie… jeszcze większe cele. Czym tym razem zaskoczy Chris Nikic?

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze