Chrissie Wellington wygrała F40-44 na London Marathon

Chrissie Wellington podczas London Marathon była najszybszą kobietą na liście celebrytów. Czterokrotna Mistrzyni Świata Ironman przebiegła maraton w 2:49:01, tym samym wygrała swoją kategorię wiekową F40-44. Udział w maratonie miał charakter chartytatywny. Podczas biegu zbierała fundusze dla Epilepsy Society i Cancer Research UK. 

 

“Zdecydowałam się pobiec maraton w Londynie ponieważ w tym momencie zataczam koło do miejsca gdzie zaczęła się moja pasja do sportów wytrzymałościowych – London Marathon 2002. Także chcę być wzorem do naśladowania dla mojej córki.” – powiedziała Chrissie Wellington. Piętnaście lat temu triathlonistka pobiegła ten sam maraton w 3 godz. i 8 min.

 

Chrissie Wellington od pięciu lat jest na emeryturze sportowej i zajmuje się międzynarodową pomocą dla dzieci. Do tej pory żadna kobieta na świecie nie poprawiła czasu na dystansie ironman, jaki uzyskała Chrissie podczas Challenge Roth w 2011 roku – 08:18:13. Podczas tego triathlonu zawodniczka pobiegła maraton w 2:44:35. Jest to na tyle szybki czas samego biegu, że mógłby być porównywany z wynikami mężczyzn.

 

Przed maratonem w Londynie, Chrissie powiedziała, że podchodziła do wyniku realistycznie, musiała pogodzić trening z pracą i zajmowaniem się dzieckiem. Triathlonistka była traktowana przez organizatorów jako celebrytka ze względu na swoją wybitną karierę sportową. Jako pierwsza brytyjka zdobyła tytuł mistrzyni świata Ironman na Hawajach. Chrissie Wellington po bestsellerowej książce „Bez ograniczeń. Historia najtwardzej kobiety na świecie” wydała tej wiosny nową pozycję – „To the Finish Line: A World Champion Triathlete’s Guide to Your Perfect Race”. Jak na razie książa jest dostępna tylko w języku angielskim.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane