Chrzanowski wystartuje jutro na Pucharze Europy Juniorów w Rydze

Już jutro w sobotni poranek (13 sierpnia) na starcie Pucharu Europy Juniorów w Rydze pojawi się jedyny reprezentant Polski – Jan Chrzanowski.

Kolejny w tym sezonie Puchar Europy Juniorów czeka na młodszych triathlonistów w rozpoczynający się za chwilę weekend. Tym razem zawodnicy pojawią się w stolicy Łotwy położonej nad rzeką Dźwiną, czyli w Rydze. Miasto to jest głównym ośrodkiem gospodarki, komunikacji i przemysłu nadbałtyckiego kraju, dzięki czemu stanowi doskonałą lokalizację na arenę międzynarodowych zmagań w triathlonie.

Chrzanowski z numerem #20

Przeważająca część juniorów znajdujących się na liście startowej to zawodnicy reprezentujący kraje europejskie. Obok Jana Chrzanowskiego na linii startu stanie jutro 52 zawodników m.in. z Francji, Norwegii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, ale i Kanady, Chile czy Izraela.

Chrzanowski rozstawiony został z numerem #20. Jego największymi rywalami będą m.in. Chilijczycy Andree Buc (numer #1 w kontynentalnym rankingu juniorów) i Adres Gras (numer #2 w kontynentalnym rankingu juniorów), pochodzący z Danii Olivier Hostrup Sahlberg (numer #5 w kontynentalnym rankingu juniorów) czy Gyula Kovács (Węgry, numer #6 w kontynentalnym rankingu juniorów).

W tym sezonie reprezentującemu Polskę triathloniście udało się m.in. zdobyć srebro na Pucharze Europy Juniorów w Panavezys (22 maja) oraz 5. miejsce na Pucharze Europy Juniorów w Rzeszowie (4 czerwca). Jest to trzeci sezon, w którym Jan zbiera doświadczenie podczas startów za granicą.

Do Rygi przyjechałem wyluzowany i pozytywnie nastawiony. Po MP raczej nie ma się czego obawiać, więc do startu podchodzę z uśmiechem na twarzy. Trasa wydaje się być stosunkowo prosta — nie znalazłem tutaj żadnych trudniejszych technicznie elementów. Długo czekałem na ten start — nie tylko ze względu na przerwę od wyścigów za granicą, lecz także mocnej obsady juniorów, która czyni same zawody dużo ciekawsze. – Jan Chrzanowski.

W zeszłym roku podczas PEJ w Rydze wystartowało 34 zawodników, w tym trzech Polaków (Marcin Stanglewicz – 4. miejsce, James Kadziak – 10. miejsce, Kamil Kulik – 13. miejsce). Ubiegłoroczne juniorskie podium wraz z osiągniętymi rezultatami umieściliśmy w tabeli poniżej.

TOP3 PEJ Juniorów 2021 w Rydze

# Imię i nazwisko Rezultat
1 David Del Campo 00:57:14
2 Sebastian Wernersen 00:57:26
3 Adrés Prieto Villar 00:57:30

Sprint dla juniorów

Start wyścigu zaplanowano na jutro na godzinę 9:00. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans sprinterski. Trasa biegnie przez jedną z najbardziej prestiżowych i zielonych dzielnic w Rydze – Mezaparks, która stanowi centrum kulturalno-rekreacyjne w stolicy Łotwy.

Jutrzejszy sprint składa się z jednej pętli pływackiej w jeziorze (start z plaży), 4 pętli kolarskich po 5,5 km każda (razem 22 km) oraz 2 okrążeń biegowych (pierwsze o długości 2,7 km oraz drugie o długości 2,4 km – w sumie 5,1 km).

Trasa Pucharu Europy Juniorów w Rydze 2022
źródło: World Trathlon

Wyniki z wyścigu Pucharu Europy Juniorów w Rydze znajdziecie na stronie wydarzenia na triathlon.org.

ZOBACZ TEŻ: Sportowe emocje i ściganie na światowym poziomie – zobacz naszą relację z IRONMAN Gdynia

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,757ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze