Wirtualny wyścig kolarski na dystansie 40km. Dołącz do akcji

Weź udział w bezpłatnej rywalizacji sportowej i pomóż w walce z COVID-19, wspierając akcję „Cisi Bohaterowie”! Już 14 czerwca, podczas Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge będziesz mógł zmierzyć się z innymi podczas wirtualnego wyścigu kolarskiego na dystansie 40 km. Dla tych, którzy wybierają aktywność na świeżym powietrzu, przygotowano dodatkowo dwa wyzwania – biegowe i rowerowe.

Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystkim brakuje wspólnych startów oraz emocji związanych z rywalizacją ramię w ramię. 14 czerwca mieliśmy się spotkać podczas zawodów triathlonowych 5150 Warsaw, ale jak wiadomo pandemia pokrzyżowała nam plany. Musimy się zjednoczyć, by ją pokonać, ale nie chcemy zupełnie rezygnować z naszych sportowych pasjipowiedział Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy 5150 Warsaw.

– Zawsze wspieramy naszych klientów i partnerów. Jesteśmy z nimi i dla nich również w tych burzliwych czasach. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek doceniamy korzyści, które daje nam sport. Jest wspaniałą odskocznią od trudów dnia codziennego, ale też daje nam poczucie wspólnoty i świadomość, że wszyscy jesteśmy w tym trudnym okresie razem. Łączy nas też wspólny cel – walka ze skutkami pandemii – po to, byśmy mogli jak najszybciej bezpiecznie powrócić do „normalności” i znowu doświadczać pełni sportowych emocji powiedział Maciej Kropidłowski, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.

Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge to rywalizacja wirtualna, nawiązująca do olimpijskiego dystansu zawodów 5150 Warsaw. Uczestnicy będą mogli zatem pokonać dystans 40 kilometrów na rowerze lub przebiec dowolną trasę o długości 10 kilometrów.

Dzięki współpracy z Citi Handlowy udział w wyzwaniu jest bezpłatny, ale każdy zawodnik może dobrowolnie dołożyć swoją „cegiełkę” na walkę z pandemią COVID-19. W trakcie rejestracji będzie można bowiem przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzecz akcji #CisiBohaterowie.

Zbiórka prowadzona jest też równolegle na platformie crowdfundingowej Planet Heroes pod linkiem >>> [https://planetheroes.pl/projects/verified/590].

Citi Handlowy od samego początku aktywnie wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Jednym z działań jest akcja #CisiBohaterowie, prowadzona przez Fundację Citi Handlowy na rzecz służb medycznych. Do tej pory wolontariusze Citi przygotowali i dostarczyli w ramach tej inicjatywy już ponad 8300 pełnowartościowych posiłków dla ratowników medycznych z Warszawy i Olsztyna. Kolejnym celem dla złagodzenie skutków COVID-19 jest zbiórka środków na zakup nowoczesnego sprzętu do dagnostyki osób zakażonych koronawirusem dla Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Taki sprzęt, w tym mobilne ultrasonografy, sprawi, że ratownicy będą mogli szybciej kwalifikować pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-COV-2 do testów, a także badać osoby, które trafiają pod ich opiekę z powodów niezwiązanych bezpośrednio z zakażeniem koronawirusem – np. w wyniku wypadku lub nagłej choroby.

Formuła Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge

Rejestracja na Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge odbywać się będzie przez platformę SlotMarket.pl.

Każda osoba ma do wyboru dwie opcje udziału w Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge:

  1. Wirtualny wyścig kolarski – propozycja dla kolarzy lubiących rywalizację. Wyścig wystartuje w niedzielę, 14 czerwca o godz. 9:00 i zostanie rozegrany na 40-kilometrowej trasie etapu kolarskiego 5150 Warsaw. Zawody odbędą się poprzez aplikację Rouvy, z wykorzystaniem technologii Augmented Reality. Aby wziąć udział w wyścigu, konieczne jest posiadanie interaktywnego trenażera kolarskiego. W pakiecie startowym zawodnik otrzyma 30-dniowy dostęp do aplikacji Rouvy, a przebieg zawodów będzie transmitowany na żywo na Facebooku. Nagrodą dla 5 najszybszych osób w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn będzie bezpłatny start w zawodach 5150 Warsaw 2021.

  1. Wyzwanie biegowe lub rowerowe – wystarczy w okresie 14-30 czerwca jednorazowo pokonać dystans 40 km rowerem lub przebiec 10 km i zarejestrować swój wysiłek za pomocą jednej z popularnych aplikacji treningowych, kompatybilnych z platformą MyVRace. Dystanse odpowiadają długości tras etapu kolarskiego i biegowego podczas 5150 Warsaw.

Mamy nadzieję, że dzięki otwartej formule projektu, a także braku opłaty za udział w nim, Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge stanie się świetną okazją do wspólnej zabawy i rywalizacji. Nie tylko dla triathlonistów, którzy mieli 14 czerwca wystartować w zawodach 5150 Warsaw, ale też dla całej społeczności aktywnych osób, które poszukują ciekawych inicjatyw w tym trudnym sezonie, stojącym pod znakiem wielu odwołanych, popularnych imprez sportowych powiedział Łukasz Maleszewski.

Udział w zawodach potwierdzili wybitni sportowcy, a wśród nich profesjonalni triathloniści: Tomasz Brembor, Aleksandra Jędrzejewska, Sergiy Kurochkin, Paulina Kotfica oraz paraolimpijczycy: Natalia Partyka, Maciej Lepiato.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Szczytny cel. Czy zamiast pieniędzy można darować nakrętki plastikowe. Nie każdy ma pieniądze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze