Co czeka na triathlonistów podczas GIT Syców w ten weekend?

Piąta impreza z cyklu Garmin Iron Triathlon odbędzie się już za trzy dni. 10 lipca zarówno zawodnicy, jak i dzieci zmierzą się z kilkoma dystansami, jakie czekają na wszystkich uczestników podczas GIT Syców w ten weekend.

Niedaleko Wrocławia w niedużym mieście na Dolnym Śląsku rozegrają się kolejne zmagania w ramach jednego z najpopularniejszych triathlonowych cykli w Polsce. GIT Syców już od soboty zapewni atrakcje dla zawodników. Organizowana przez LABOSPORT Polska impreza po raz piąty w tym sezonie zapewni wiele sportowych emocji.

W sobotę popłyniesz na AQUA SPEED Open Water Series

Dla tych, którzy nie czują się na siłach, by wystartować w całym triathlonie, bądź w ramach rozgrzewki przed startem odbędzie się impreza towarzysząca AQUA SPEED Water Series. W sobotę od godziny 17:30 startować będą trzy kategorie wiekowe dla dzieci. Do pokonania będą one mieli dystanse 100 m, 200 m oraz 475 m.

Trzy główne dystanse pływackie, czyli 0,95 km, 1,9 km oraz 3,8 km zaplanowane są na godzinę 18:00. Zawodnicy będą mieli dwie godziny na to, by pokonać wybraną przez siebie trasę.

ZOBACZ TEŻ: Mistrzostwa Polski w crosstriathlonie powracają!

Triathlonowe emocje w niedzielę na GIT Syców

Od samego rana w niedzielę na trasy wyruszą pierwsi zawodnicy. Dokładnie o 8:30 do wody wskoczą triathloniści startujący a dystansie 1/2 IM. 25 minut później do rywalizacji dołączą zawodnicy uczestniczący w Garmin Iron FizjoTRI Syców. W tandemach z dziećmi z niepełnosprawnościami ochotnicy popłyną 475 m, pojadą 22,5 km oraz przebiegną 5,275 km.

O godzinie 9:15 na linii startu ustawią się zawodnicy GIT Syców z dystansu 1/8 IM. Niecałe trzy godziny później [11:00] na trasy dołączą pozostali uczestnicy, którzy do pokonania będą mieli „ćwiartkę”, czyli 1/4 IM.

Pomiędzy triathlonowymi startami do rywalizacji staną także najmłodsi podzieleni na kategorie wiekowe. Zawalczą oni na trzech biegowych dystansach Garmin Junior: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Trasa na GIT Syców

Trasa triathlonowa na GIT Syców 2022
źródło: Garmin Iron Triathlon

Na uczestników startujących w niedzielę na GIT Syców czeka szybka trasa. Na początek pływanie w Zalewie Stradomia Wierzchnia – na tym etapie obowiązywał będzie rolling start z brzegu. W zależności od dystansu zawodnicy będą mieli do pokonania jedną [1/8 IM i 1/4 IM] lub dwie pętle [1/2 M].

Część kolarska rozegrana zostanie na płaskich pętlach „w tę i z powrotem” prowadzących w kierunku Oleśnicy. Jedna, dwie i cztery pętle – tyle odpowiednio wraz z wydłużeniem dystansu pojadą triathloniści.

Na koniec bieg po okolicznych terenach. Tak, jak w przypadku roweru zawodnicy do pokonania będą mieli taką samą ilość pętli [1/8 IM – 1 pętla, 1/4 IM – 2 pętle, 1/2 IM – 4 pętle].

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane