„Co nas nie zabije, to nas wzmocni” – Michał Drelich

Zapisy na zawody Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia kończą się prawie tak szybko, jak się zaczęły. W ciągu niespełna dwóch godzin na liście startowej pojawiło się na obu dystansach 2 tysiące zawodników z 22 krajów. Sukces poprzedzony wielką wpadką, o której od wczoraj aż huczy w internecie. Po tym jak 1 grudnia o 18.00 organizatorzy odwołali zapisy z powodu awarii strony, rozpętała się burza z piorunami. Kilka z nich musiało nieźle uderzyć w Dyrektora Zarządzającego Sport Evolution.  Znam Michała Drelicha od ponad 5 lat, od kiedy zaczęła się moja przygoda z triathlonem jako Amabasadora zawodów w Suszu, ale muszę powiedzieć, że kiedy dziś rozmawiałem z nim o wpadce organizacyjnej, pierwszy raz widziałem go w takim stanie. Wczoraj  nawet nie próbowałem dzwonić. Dziś spotkałem się z nim w biurze, rozmawiając na temat sukcesu i porażki. To pierwsze – jak najbardziej zasłużone. To drugie – moim zdaniem potrzebne, szczególnie na początku budowania imprezy, która ma ambicje stać się jedną z najbardziej popularnych w Europie. Zapraszam do przeczytania krótkiej rozmowy o wydarzeniach ostatnich kilkudziesięciu godzin wokół Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. 

 

Łukasz Grass: Michał, spektakularny początek zapisów na zawody Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Spektakularny z dwóch powodów. Pierwszy spędza Ci sen z powiek od wczoraj, a drugi to prawie rekordowe tempo zapisów.

Michał Drelich: Zanim zacznę się z tego powodu cieszyć, chciałbym na początku jeszcze raz przeprosić za falstart, jaki nastąpił 1 grudnia. Nigdy w historii naszej firmy nie mieliśmy jeszcze tak stresującego dnia i tylu wyrzutów sumienia. Szczerze mówiąc, byłem wczoraj załamany. Moi współpracownicy po raz pierwszy widzieli mnie w takim stanie. Włożyłem…włożyliśmy z całym zespołem mnóstwo pracy w przygotowanie strony zapisów, całego procesu rejestracji. Tylko ja wiem, jak bardzo się wczoraj postarzałem. Jeszcze raz przepraszam wszystkich triathlonistów i triathlonistki, że musieliśmy przełożyć zapisy z powodu awarii strony. Z drugiej strony cieszę się, że zainteresowanie zawodami przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że zawody Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdyni są bardzo popularne, ale to co się działo podczas pierwszych minut, nigdy wcześniej nie miało miejsca.

 

Ale co konkretnie się stało? Są zawody, na które zapisy rozchodzą się błyskawicznie i nie ma takich problemów.

Łukasz, nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Złożyło się na to wiele problemów…

 

Jakich? Michał, konkrety…Jakie mieliście problemy?

Informatyczne. Absolutnie poczuwamy się do odpowiedzialności. To były błędy, których dało się uniknąć, ale niestety dopiero ta sytuacja – ogromnego zainteresowania zapisami, uwidoczniła błędy w kodowaniu strony. Wcześniej one nie występowały. Uruchomiliśmy pięciu niezależnych informatyków, którzy prześledzili wszystkie procesy, konfiguracje serwera. Poprosiłem, aby niezależnie od siebie dochodzili przyczyn awarii. Udało nam się ten problem rozwiązać w ciągu kilku godzin. Okazało się, że skupialiśmy się na wydajności serwera, ale nie tam leżał problem. Problem leżał w tzw. optymalizacji kodu i konfiguracji, które nie były dostosowane do liczby aż tylu równoczesnych wejść na stronę.

 

Czytałeś złośliwe komentarze? Dostało się Wam trochę.

Ale słusznie. Jedynie z powodu niektórych komentarzy jest mi przykro, bo naprawdę pracuję z zespołem fantastycznych ludzi po kilkanaście godzin dziennie nad zbudowaniem najlepszej imprezy, jaką mogę sobie wyobrazić. Chcemy pokazać światu, że nie mamy w Polsce kompleksów, że jesteśmy od dawna w czołówce, jeżeli chodzi o jakość imprez. Jeszcze raz podkreślę, że zasłużenie spada na nas krytyka, ale jest różnica między krytyką merytoryczną, a tzw. hejtowaniem. Ktoś kiedyś powiedział, że Polak Polakowi to nawet porażki zazdrości. Było mi przykro, że na stronie IRONMAN Europe nasi rodacy tak źle się o nas wyrażali. Proszę zwrócić uwagę, że nikt z zagranicy nie komentował tego faktu tak złośliwie jak my sami. Ale chciałem powiedzieć, że mamy do tego dystans i potrafimy się również śmiać z własnych błędów. To co zrobił na Facebooku „Sportowy Jeż Poranny” – Krzysztof Dietrich, jest wspaniałe. Ironia godna najlepszych satyryków. Przyznam szczerze, że dziś rano, po nieprzespanej nocy, poprawiło mi to trochę humor.

 

zapisy mem

No faktycznie, konkurowaliście z PKW, ale na szczęście byliście od nich gorsi. Przeszło już?

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Jest już lepiej, a zamykając ten temat powiem, że wczoraj strona zapisów była odświeżana w ciągu kilku godzin prawie 60 tysięcy razy, co myślę obrazuje skalę zainteresowania zawodami. Ten żartobliwy mem z przyciskiem F5 niewiele odbiega od prawdy.

 

zapisy mem3

 

I co dalej?

Teraz skupiamy się na kolejnych wyzwaniach nie tylko w skali kraju. Chcemy aby Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia był naprawdę wyjątkową imprezą. Rozpoczęliśmy promocję za granicą. Od wczoraj po Europie lata Embraer 175 PLL LOT z logo imprezy. Pozyskaliśmy kolejnego wyjątkowego partnera jakim jest Mercedes Benz i jutro powiemy o tym więcej. Staramy się o ściągnięcie do Polski wyjątkowych gwiazd światowego triathlonu. Myślę, że uczestnicy naszych zawodów będą zadowoleni.

 

A co czeka teraz tych, którzy zapisali się na imprezę w Gdyni?

Przede wszystkim wkrótce zostaną przydzielone numery startowe. Ruszamy również z szeregiem działań, mających na celu pomóc zawodnikom w przygotowaniu się do zawodów. Będziemy organizować oficjalne obozy Herbalife Ironman 70.3 Gdynia, razem z marką „sailfish” i Janem Sibersenem planujemy jak co roku tzw. „Swim Nights”, czyli warsztaty pływackie nad Bałtykiem. Już niedługo rozpoczynamy kampanię promującą wiedzę o triathlonie i akcję „Say no to drafting”. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

 

Dziękuję za rozmowę.
Ja również. Dziękuję przede wszystkim tym, którzy po raz kolejny nam zaufali. Obiecuję, że będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby spełnić oczekiwania triathlonistów i kibiców.

____________________________________________________________________________________

 

 

W ciągu pierwszej godziny zapisało się na dystans długi prawie 1300 osób. To rekord. Tak szybkich zapisów nie miała jeszcze żadna impreza w Polsce. O jej popularności świadczą również dyskusje i memy na FB. Poczuciem humoru wykazała się również załoga IRONMANA, informując na FB:

 

im second

 

…the circumstance to say we are sorry. We regret the technical difficulties that surrounded yesterday’s opening of the first Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia and have moved their website to a new platform (the old server doesn’t get to watch TV for at least a week!). We now invite you to register for the race.


Wspomniany przez Michała Drelicha „Sportowy Jeż Poranny” również nie zawiódł i na profilu FB napisał: 


Dobra robota ‪#‎1800teamF5‬, to był zaszczyt odświeżać z Wami!

Jestem szczerze wzruszony, wszystko się udało, a nie ma nawet 19-tej! Co prawda trzy razy klepiąc te same dane nauczyłem się w końcu numeru do Szanownej Małżonki, ale przecież liczy się efekt końcowy! Teraz wystarczy trochę potrenować, choć wolałbym jeszcze dla pewności jeszcze listę startową Herbalife Triathlon Gdynia!

 

zapisy mem4

 

 

 

Były też takie prośby:

 

„Piszę w dość nietypowej sprawie. Jestem początkującym triathlonistą, aczkolwiek ambitnym i celuję w IRONMANA na Hawajach. Gdynia miała być przystankiem, w zasadzie stacją początkową i niezwykle podekscytowany zapisałem się na dystans sprinterski, który odbędzie się 8 sierpnia. No właśnie…

W ten sam dzień, o czym przez roztargnienie i podekscytowanie zapomniałem, jest ślub mojego rodzonego brata. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy jest szansa odzyskać wpłacone wpisowe? Zapisy dopiero ruszyły, więc myślę, iż nie będzie problemu z obsadzeniem mojego miejsca. A pieniądze przeznaczę dla brata na prezent. Za rok zapiszę się już na IRONMAN 70.3 i pokażę na co mnie stać!”


…a także ciekawe dyskusje w stylu:


Konrad Maciej Wilijahaj:

Zapisałem żonę do Herbalife Triathlon, zobaczymy jak jej pójdzie połówka Ironman’a:))
    Artur Wasilewski: A żona wie?

 

Obawiam się, że organizatorzy nie mają szans na żadne wpisy w rubryce formularza pt.”Opowiedz nam swoją historię”. Takich osób jak Michał Jeżewski może być więcej.

„Zapisany, zapłacony. Ale ten kawałek mnie rozwalił. Naprawdę chcieli żebym teraz pisał bajki?”

 

slot bajki


Na koniec statystyki. Zapisy do Herbalife Ironman 70.3 Gdynia jeszcze trwają, ale po dwóch godzinach rejestracji, lista przedstawiała się tak:


zapisy statPowiązane Artykuły

12 KOMENTARZE

 1. Krzysztof @. Rada choć pewnie nie potrzebna. W każdej sytuacji są pozytywy tylko musimy je odszukać. W tym roku miałem w Gdyni jeden z ostatnich. Nie było fajnie do zawodów- przebiec szybko z rowerem przez T1 no comments. Ale za to po zawodach nie stałem w mega kolejce do wyjścia. :)))).
  Jak mawiał nasz były prezydent: są plusy dodatnie i ujemne. Mozna sobie na odwyrtke dopowiedzieć

 2. Niby wszystko fajnie, a jak przyjdzie do przydzielania numerów startowych, to dostanę pewnie ten przy tojce bez papieru, albo coś w ten deseń 😉

 3. Dziękuje bardzo. Artur, sam nie wiem jak to się stało. Pierwszy raz zobaczyłem …. niedowierzanie. Pomimo tego, że nigdy nie miałem większej potrzeb robić sobie zdjęć ze znanymi tego świata – choć okazji było sporo. Powiem szczerze, bez kokietowania, że jestem bardzo bardzo dumny z tej foty. Na wszelki wypadek jakby zmienili wygląd strony to zrobiłem sobie zdjęcie. :)))) „pycha ludzka” jest nieobliczalna i obnaża nasze słabości :)))) – wstyd. Dzień, w który zobaczyłem to zdjęcie poszedłem na trening to wow!!! czułem się jak koń, który goni kostkę cukru. Takie zdjęcie przed zawodami pokazać każdemu. To wyniki na zawodach jak w Japonii. A teraz dalej jestem normalny….
  pozdrawiam

 4. Krzysztof! A jaka Ty masz reklame! Fota z Twoja osoba na pierwszym planie na stronie IM Gdynia jest rewelacyjna!!!

 5. Jasne to nie był cel nr 1, ale tak sobie myślę, że tyle „darmowej” reklamy w przypadku bezproblemowych zapisów by nie było.
  Nie ważne jak o nas mówią, ważne że mówią. I całkiem poważnie, każdy kto chciał zapisać się na te zawody dlatego, że ciężko trenuje na pewno zrozumie. Czy triathlonista to saper? Czy na najważniejsze zawody można zapomnieć butów na rower, czy można coś wszystko sprawdzić 10tki razy i czegoś nie mieć, czasami tak oczywistego że ………. Ciekawe gdzie są ci wszyscy co twierdzili na różnych forach przed zapisami, że wcale ich one nie interesują, że jest tyle świetnych imprez itd itd.. I spisek zdemaskowany, siedzieli przy swoich kompach i wciskali na dwie klawiatury F5.
  pozdrawiam wszystkich

 6. Nie jest prawda ze zapisy przebiegaly bezproblemowo. Przed 19-ta nie bylo mozliwosci zakonczenia rejestracji.Oznacza to iz mimo teoretycznej gwarancji 20minutowej rezerwacji slota po rozpoczeciu procesu rejestracji w praktyce nie dalo sie jej dokonac. Dopiero przed 20 sytuacja wrocila do normy gdy zostaly wylacznie drozsze miejsca. Zreszta o tym i innych problemach mozna poczytac na stronie facebooka zawodow.

 7. jeden dzień opóźnienia, to chyba nie jest sprawa warta takiej uwagi i rozgłosu jaki jej nadano.
  dzisiaj wszystko ruszyło, zapisy bezproblemowe, kto naprawdę chciał – ten mógł się zapisać i to jest najważniejsze!
  chillout Panowie 🙂 za 3 miesiące nikt nie będzie o tym pamiętał!
  PS. Przynajmniej Krzysztof D (34 l.) mógł się wykazać genialnymi memami 🙂

 8. @Grzegorz – koniec zapisów po niższej cenie. Za 175 euro jeszcze można :-).

 9. o Kurcze..wróciłem z basenu..i koniec zapisów:(:(:(. No i gratulacje dla organizatorów!!!!!. Brawo ..a hejterami sie nie przejmujcie, jako Polacy musimy żyć z tą naszą cechą narodową:):):).

 10. Czytając Jeża sie poplulem a potem jak czytalem na glos zonie to poplulem sie jeszcze bardziej i nie moglem opanowac smiechu:))) brawo Krzychu to jest mistrzostwo swiata godne IM w sumie dobrze ze strona wczoraj padala tyle bysmy stracili:))) Tak na to popatrz Michal gratuluje szybkiego podniesienia sie z kolan takie sytuacje buduja druzyne! Pozdrawiam:)

 11. Krzysztof Dietrich – stańczyk polskiej sceny triathlonowej!!!!!! Krzychu genialne są twoje memy. Jestem zadeklarowanym fanem!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane