Kristian Blummenfelt poza zasięgiem rywali na Collins CUP [Wyniki indywidualne]

Kto był najszybszy w poszczególnych konkurencjach na Collins CUP? Kto najszybciej pokonał 100 kilometrową trasę? Przyglądamy się liczbom z wyścigu, który odbył się w sobotę.

Druga edycja Collins CUP dostarczyła kibicom wiele emocji. Organizatorzy postarali się o ciekawe zestawienia w wyścigach, a zawodnicy zrobili resztę. Jak można się było spodziewać, drużyna Europy z łatwością obroniła trofeum. Jej reprezentanci zwyciężyli w ośmiu z dwunastu meczy. Pozostałe cztery wyścigi wygrali zawodnicy „Internationals”. Amerykanie opuszczali słowackie Samorin bez żadnego zwycięstwa.

Od zawodów minęło już kilka dni. W tym czasie organizatorzy ujawnili kilka ciekawych zestawień dotyczących osiągnięć poszczególnych uczestników wyścigu. Przyjrzyjmy się liczbom i zobaczmy najlepsze indywidualne starty.

ZOBACZ TEŻ: Drużyna Europy obroniła Collins CUP!

Pływanie

W każdym z dwunastu wyścigów Collins CUP zawodnicy mieli do pokonania dystans 2 km.

Wśród mężczyzn najszybciej trasę pokonał reprezentant drużyny „Internationals” Aaron Royle. Jego czas to 22:55. To, że akurat ten zawodnik popłynął najszybciej, nikogo nie zdziwiło. Wprawdzie w rankingu PTO Australijczyk zajmuje „dopiero” 40. pozycję, to jego profil PTO potwierdza, że jest to wysokiej klasy specjalista od pływania.

Aaron Royle PTO profil

Aaron Royle Collins CUPWśród kobiet doskonale popłynęła debiutantka na Collins CUP, a przy tym jedna z najlepszych triathlonistek w historii Flora Duffy. Bermudka, pierwsza w historii swojego kraju zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego, która z racji swoich sportowych osiągnięć w ojczyźnie ma nawet święto państwowe na swoją cześć, pokonała dwukilometrowy dystans w czasie 25:32.

Flora Duffy profil PTO

Flora Duffy Collins CUP pływanieRower

Kandydatów do zwycięstwa w tej konkurencji było wielu, m.in.: Sam Long, Magnus Ditlev czy Lion Sanders. Ostatecznie w rywalizacji na dystansie 80 km górą był Sam Long, który wykręcił czas 1:41:12. Ditlev był 4. na rowerze, a wyprzedzili go jeszcze Sanders oraz Blummenfelt.

Prosiłem organizatorów o zestawienie z Lionelem i Magnusem. Myślę, że byłoby ono ciekawsze niż to obecnie [z Samem Laidlowem – przyp. red]. Wszyscy mówili mi, że nikt nie jest tak mocny na rowerze jak Magnus Ditlev. Wiem o tym. Mocno ze sobą rywalizujemy. Ja wygrałem z nim na wyścigu Challenge w Miami, a on unicestwił mnie na Challenge Roth, jednym z najlepszych wyścigów długodystansowych na świecie. Może w przyszłym roku powalczymy tutaj. 

Sam Long profil PTOSam Long Collins CUP rowerSłynąca z mocnego roweru Daniela Ryf nie zawiodła swoich oczekiwań i oczekiwań kibiców i w drugiej konkurencji wykręciła najlepszy czas (1:51:48). Po pływaniu Szwajcarka traciła do Flory Duffy ponad 20 sekund, jednak szybko dogoniła swoją rywalkę. Ostatecznie Ryf w drugiej strefie zmian miała nad Duffy ponad 6 minut przewagi.

Daniela Ryf PTO profil

Daniela Ryf Collins CUP rowerBieganie

Kto stawiał na Norwegów w ostatniej dyscyplinie, ten się nie pomylił. Startujący w meczu nr 7 Kristian Blummenfelt pokonał dystans 18 km w czasie 59:03. Jego rodak Gustav Iden, który walczył w meczu nr 11, wykręcił drugi najlepszy czas, gorszy od czasu „Blu” o 26 sekund. Nikomu więcej nie udało się złamać bariery jednej godziny.

Kristian Blummenfelt PTO profil

Kristian Blummenfelt biegNajszybszą biegaczką w trakcie II edycji Collins CUP była Anne Haug. Jej czas to 01:04:36. Słynąca z bardzo mocnego biegu Niemka w pokonanym polu pozostawiła m.in. Patricka Langego czy Bena Kanute. Drugą najszybszą kobietą na biegu była Tamara Jewett, która uzyskała czas 01:06:06.

Anne Haug profil PTOAnne Haug bieganie Collins CUPNajlepsze wyniki ogółem

Collins CUP jest wyścigiem drużynowym. Zawodnicy rywalizują ze sobą w serii 12 meczy. W każdym z nich startuje jeden reprezentant z drużyny: Europy, USA, „Internationals”. Czasy poszczególnych zawodników konwertuje się na punkty. Już wiemy, że pod tym względem ilości zdobytych punktów bezkonkurencyjni byli Europejczycy. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne.

 

Kolejne zawody z cyklu PTO, ostatnie w tym sezonie, odbędą się w Dallas. Wyścig US Open odbędzie się w dniach od 17 do 18 września.

ZOBACZ TEŻ: Czy miliarder z tytułem szlacheckim zapoczątkuje złotą erę triathlonu?

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane