„Commitment day”. IRONMAN z nową inicjatywą

Na początku stycznia IRONMAN ogłosił powstanie nowej inicjatywy nazwanej „Commitment Day”. Ma ona zachęcić triathlonistów do ukończenia pierwszych zawodów organizowanych przez World Triathlon Corporation.

IRONMAN ogłosił powstanie nowej inicjatywy, która ma na celu zachęcenie zawodników do ukończenia ich pierwszych zawodów tego cyklu. Commitment Day, bo taką nazwę nosi projekt, jest rozszerzeniem programu Become One. Zasada jest dość prosta, bo WTC chce zachęcić zawodników, aby ustalili sobie indywidualny cel, którym jest udział i ukończenie wyścigu IM, aby każdy mógł usłyszeć słowa „Jesteś IRONMAN-em!”. Akcji przyświeca hasło

Chcemy zachęcić sportowców z całego świata do osiągnięcia czegoś wielkiego i przekroczenia linii IRONMAN w 2023 roku. Commitment Day to nie tylko sposób na wyznaczenie celów na sezon wyścigowy. To też pokazanie początkującym korzyści z dołączenia do społeczności triathlonu przez osiągnięcie czegoś tak niezwykłego. Mamy nadzieję, że wiele z tych osób, które zdecydują się na wejścia na szczyt, będzie chciało rozpocząć podróż po ścieżce, która zmieni ich życie – powiedziała Suzane Cohen z IRONMAN-a.

Trzy proste kroki

Nowy pomysł IM wzorowany jest na tradycyjnym amerykańskim National Signing Day. Wtedy właśnie sportowcy podpisują swoje pierwsze umowy z uczelniami, zobowiązując się, że będą uczęszczali na uniwersytet.

Zawodnicy zachęcani są do wyboru wyścigów, a następnie do rejestracji na wybrane zawody. Na stronie IRONMAN znaleźć mogą informacje o poszczególnych wyścigach, społecznościach, do których mogą dołączyć, a nawet treningach i tym, jak znaleźć trenera. Organizatorzy popularnych wyścigów udostępniają też materiały edukacyjne.

Później nowi zawodnicy powinni podzielić się swoją decyzją z całym światem za pomocą mediów społecznościowych. Mogą to zrobić oznaczając IRONMAN-a lub używając tagu #BecomeOne. Pierwszy Commitment Day odbył się 11 stycznia. Na razie zainteresowanie na Twitterze nie było szczególnie duże.

Przypomnijmy, że w tym roku w Polsce rozegrane zostaną trzy wyścigi IM. Citi Handlowy IRONMAN Warszawa 70.3 i 51.50 zaplanowano na 10-11 czerwca. Dwa miesiące później IRONMAN zawita do Gdyni, gdzie w 2015 roku rozgrywano pierwsze polskie zawody cyklu. Na początku września rozegrane zostaną jeszcze zawody w Poznaniu.

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN ogłasza polskie wyścigi 2023 roku. Kiedy rozpoczęcie rejestracji?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze