Coraz bliżej do startu w ELEMENTALTriathlon Olsztyn 2013.

Już tylko miesiąc dzieli nas od imprezy sportowej Elemental Triathlon Olsztyn 2013. Startujemy 19 maja na dwóch dystansach: olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu) oraz supersprinterskim (0,2 km pływania, 8 km jazdy na rowerze, 2 km biegu). Zapraszamy do udziału w imprezie zarówno wyczynowców, jak i amatorów sportu, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną oraz spędzić czas w wyjątkowej atmosferze. A wszystko to w otoczeniu pięknego olsztyńskiego Jeziora Długiego, gdzie odbędzie się część pływacka. Odcinek biegowy również wyznaczony został wzdłuż alejek przylegających do zbiornika. Strefa zmian oraz trasa kolarska została wytyczona na ulicy Leśnej.

 

Na zawodach triathlonowych w Olsztynie będzie można zmierzyć się z mistrzami tego sportu. Na dystansie olimpijskim wystartuje Michael Raelert – gwiazda światowego formatu, rekordzista na dystansie Ironman 70.3., który po raz pierwszy będzie gościł na zawodach w Polsce. Na olimpijce pojawią się również Marcin Konieczny i Filip Przymusiński, triathloniści ścisłej polskiej czołówki, którzy odnoszą sukcesy sportowe zarówno w kraju jak i za granicą. Swój udział w imprezie potwierdzili także Iwona Guzowska oraz Maciej Dowbor. Triatlon to sport wymagający wytrwałości, odwagi i determinacji. Pamiętajmy, że w tej dyscyplinie każdy jest przeciwnikiem sam dla siebie. Warto wystartować w zawodach, by sprawdzić swoje możliwości i pokonać samego siebie. Triathlon to również świetna zabawa i przygoda dla każdego człowieka pełnego życia, uśmiechu i chęci do tego by sięgać po więcej. Niech nie przestraszy nas pogoda! Wiosna nadchodzi wielkimi krokami i w maju na pewno zagości już u nas na stałe. Temperatura wody w Jeziorze Długim też będzie już zdecydowanie wyższa.

 

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. To miejscowość położona pośród 15 jezior. Odległość z większych miast do Olsztyna to:

Gdańsk – Olsztyn = 165km
Bydgoszcz – Olsztyn = 205km
Warszawa – Olsztyn = 210km
Łódź – Olsztyn = 290km
Poznań – Olsztyn = 340km
Kraków – Olsztyn = 510km
Wrocław – Olsztyn = 460km
Szczecin – Olsztyn = 480km

 

Zapisy na dystans olimpijski są już na półmetku, mamy 150 zarejestrowanych uczestników. Przypominamy, że regulamin zawodów oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie www.triathlonlsztyn.pl . Zapraszamy do zapisów! Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne pakiety startowe, a w nich m.in.: numery startowe, czepek silikonowy z logotypem imprezy, okolicznościowa koszulka oraz bon na posiłek i medal za ukończenie zawodów.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Bieżące info: lód zszedł. Za niedzielę nie dziękuję , żeby nie zapeszyć bo jakieś cholerstwo mi w płucach siedzi. Ale walczę i walczyć będę!!!

  2. Ja uprawiałem w tym roku wędkarstwo pod lodowe, także konkurencjo drżyjcie. mkona powodzenia w niedziele

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane