Cross straceńców – bieg jakiego jeszcze nie było!

Takiego Crossu Straceńców organizowanego przez Jerzego Górskiego jeszcze nie było. W ostatni weekend kwietnia w Głogowie jak co roku biegacze i triathloniści będą mogli sprawdzić się w wymagającym biegu po torze motocrossowym. Jerzy Górski i Roman Jarzyna w inspirującym tekście o samotności długodystansowca przekonują, że warto wystartować w ich imprezie. Akademia Triathlonu również zaprasza na to wydarzenie. Zapisy na stronie organizatora – link na końcu artykułu.

 

Jerzy Górki, Roman Jarzyna:

Samotność długodystansowca?
Samotny, bo inni daleko w tyle, a tych, którzy są lepsi od Ciebie, dogonić nie masz szans. Biegniesz w ciszy, rozmyślasz o tym co było, co jest teraz, co będzie później, a nawet marzysz, pokonując kolejne metry, kilometry wyznaczonej trasy.  Ale czy można być samotnym długodystansowcem w biegu, w którym udział bierze kilkuset zawodników, a trasa zamyka się w pętlach na powierzchni zaledwie kilku hektarów? Czy to jest  możliwe? Tak, jest to możliwe. Nie potrzebujesz dziesiątek kilometrów, wystarczy 5, 10 lub 15km ciężkiego, błotnistego, przeoranego wzniesieniami i ostrymi zbiegami toru motocrossowego. Taki dystans w takich warunkach wysiłkiem urasta do porządnego maratonu. Wiem i zapewniam Cię, że chcesz wygrać i zwyciężyć samego siebie.

Więc jeśli chcesz być zwycięzcą, to już po kilkuset metrach gliniastej gehenny, pokonania wzniesienia, ostrego zbiegu i  zaliczenia rowu z zimną wodą, stajesz się MARATOŃCZYKIEM!
A to wszystko co masz jeszcze przed sobą, nauczy Cię pokory, a ambicja nie pozwoli Ci zejść z trasy, kiedy jeszcze w miarę świadomie będziesz odpowiadał za swoje czyny.
Resztką sił przyśpieszasz, uśmiechasz się do kibiców stojących obok i myślami wyobrażasz sobie, że już jesteś na mecie i czujesz dumy. Wyjaśniliśmy już sobie pojęcie długodystansowca, ale dlaczego SAMOTNY?

To ten perfidny pomysł organizatorów biegu Crossu Straceńców powoduje, że bardzo szybko biegniesz samotny w tłumie podobnych sobie samotnych zawodników. Sposób rozegrania zawodów pozbawia Cię bezpośredniej rywalizacji, nie masz punktu odniesienia, nie kontrolujesz rywali, których w każdym innym biegu masz w zasięgu swojej wzroku. W biegach, w których startowałeś, lokowałeś się w strefie swoich realnych możliwości i kontrolowałeś wysiłek tak, aby czołówka nie odbiegła za daleko, a Ci których wyprzedziłeś byli w bezpiecznej od Ciebie odległości. Z każdym pokonanym metrem upewniałeś się, że dobrze sobie to wszystko poukładałeś i jest SPOKO. W tegorocznym Crossie Straceńców… zapomnij! Nigdy nie będziesz wiedział, na którym miejscu biegniesz, nigdy nie będziesz pewien, czy rywal, który obrał inną taktykę i inaczej zalicza kolejne pętle nie biegnie pierwszy. Nigdy nie będziesz wiedział, czy Twój wysiłek i poświęcenie pozwoli Ci wejść do finałowej trzydziestki. Pewnie biegasz z Endomondo lub Runtastickiem, więc wiesz jak zachęcony dobrym wynikiem z początku biegu, dajesz z siebie wszystko, aby jeszcze to tempo poprawić. Tu będzie gorzej, będziesz tylko Ty z twoim nadludzkim wysiłkiem i z mocną świadomością, że jak jeszcze podkręcisz, to może będziesz o kilka miejsc lepszy.

 

cross stracencow 2014

 

Zapewniamy Cię, że będziesz tylko Ty, woda, błoto i las… I dokoła dziesiątki takich straceńców jak Ty, umorusanych, ledwo zipiących, usiłujących przezwyciężyć zmęczenie, aby na mecie paść i powiedzieć „dałem z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej”! Będziesz samotny, bo nawet nie zobaczysz, kiedy Ci, których starałeś się kontrolować, w poczuciu cwaniactwa lub przebiegłości w ostatniej chwili pobiegną inną pętlą. Zostaniesz SAM…

 

Samotność długodystansowca na trasie Crossu Straceńców25-26 KWIETNIA  2015 – zapewniamy Cię, że to absolutnie jest możliwe. Chcesz się przekonać? Spotkajmy się na trasie, w takim biegu jeszcze nie startowałeś! To jest jedyny tego typu bieg w Polsce. Po starcie uczestnicy pokonują tzw. rozbiegówkę , której dystans wynosi 555 m i kończąc dobiegają do ronda w którym są wyznaczone starty poszczególnych okrążeń o różnej skali trudności:

1. Zawodnik, który startuje na dystansie 5.555 m musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia w kolejności od niego zależnej i po trzecim okrążeniu biegnie do wyznaczonej mety. Rozbiegówka obowiązuje wszystkie dystanse.

 

Bieg miedziowy i nordic walking – 1x pętla nr 1 + 1x pętla nr 2 + 1x pętla nr3 (w dowolnie wybranej przez uczestnika kolejności)

 

2. Zawodnik, który startuje na dystansie 10.555 m musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia dwukrotnie w kolejności od niego zależnej i po szóstym ostatnim swoim okrążeniu musi wbiec na metę.

Bieg srebrny – 2x pętla nr 1 + 2x pętla nr 2 + 2x pętla nr3 (w dowolnie wybranej przez uczestnika kolejności)

3. Zawodnik, który startuje na dystansie 15.555 m musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia trzykrotnie w kolejności od niego zależnej i po dziewiątym ostatnim swoim okrążeniu musi wbiec na metę.

Bieg złoty – 3x pętla nr 1 + 3x pętla nr 2 + 3x pętla nr3 (w dowolnie wybranej przez uczestnika kolejności)

Skala trudności poszczególnych pętli zdaniem organizatora jest następująca:
Czerwona pętla Nr. 1 jest najtrudniejszą pętlą ( dwa rowy z wodą , podbieg i zbieg śliski i mocno błotnisty)
Biała pętla Nr. 2 jest średnio trudna ( tor motocrossu , ciągłe podbiegi i zbiegi )
Żółta pętla Nr. 3 jest najłatwiejsza ( przebiega poza torem motocrossu z długim podbiegiem , krótkimi zbiegami i podbiegami i na konie z długim zbiegiem

 

 

mapka-cross

 

REGULAMIN I SZCZEGÓŁOWE INFORAMCJE O BIEGU NA STRONIE ZAWODÓW.

 

 

Poprzedni artykułTakie tam bla, bla, bla….
Następny artykułBieganie z rana
Łukasz Grass
Łukasz Grasshttp://www.lukaszgrass.pl
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,854FaniLubię
543ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

26cz06:0011:00Frydman Triathlon 2022

26cz06:0011:00Triathlon Pniewy 2022

26cz08:0015:00Garmin Iron Triathlon Stężyca 2022

Najpopularniejsze

X
X