Cykl Garmin Iron Triathlon odwołany (Stężyca, Gołdap, Elbląg, Chodzież)

Cykl zawodów Garmin Iron Triathlon organizowany przez Labosport odwołany z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu imprez w Stężycy, Gołdapi, Elblągu i Chodzieży!

Oświadczenie organizatorów

Droga rodzino Garmin Iron Triathlon,
z triathlonem jesteśmy związani od ponad 20 lat. Na początku jako zawodnicy, następnie jako trenerzy, a w końcu jako organizatorzy, którzy w 2012 stworzyli cykl Garmin Iron Triathlon, w ramach którego powstał dystans 1/4 IM i który do dnia dzisiejszego jest głównym dystansem na imprezach Garmin Iron Triathlon i wielu innych zawodach triathlonowych w naszym kraju. Od października ubiegłego roku cały zespół organizacyjny pracował na najwyższych obrotach, aby przygotować dla Was 9 edycję najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce. 13 osób zatrudnionych na stałe pracowało nad zgodami, zamówieniami, projektami i wszystkimi innymi sprawami związanymi z organizacją tych wydarzeń. Gro pracy nad imprezami zostało już wykonane, a duża część materiałów niezbędnych do ich organizacji została już zakupiona. Już teraz wiemy, że cykl, którego kształt przedstawiliśmy Wam na samym początku nie będzie możliwy do zrealizowania.

Niestety w marcu cały świat pogrążył się w chaosie spowodowanym pandemią koronawirusa i z tego powodu jesteśmy zmuszeni do podjęcia najtrudniejszych decyzji w historii organizacji Garmin Iron Triathlon. Decyzje te są spowodowane odgórnymi aktami prawnymi, ale przede wszystkim troską o Wasze zdrowie. Musimy pamiętać, że sport w chwili obecnej powinien zejść na drugi plan, a naszym priorytetem powinno być powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, który zagraża zdrowiu i życiu tysięcy osób. Już wcześniej informowaliśmy Was o przełożeniu terminu triathlonu w Płocku z 17 maja na 20 września oraz triathlonu w Ślesinie z 7 czerwca na 15 sierpnia. Niestety dziś mamy kolejne smutne informacje. Wspólnie z władzami miast i sponsorami podjęliśmy decyzję o tym, że imprezy w Stężycy, Elblągu, Gołdapi oraz Chodzieży w tym roku się nie odbędą. Była to decyzja bardzo trudna, gdyż cykl Garmin Iron Triathlon w tych miastach odbywa się już od kilku lat i zawsze towarzyszyły nam wspaniałe emocje, a imprezy były tworzone w doskonałych relacjach z samorządami, sponsorami i partnerami. Mamy nadzieję, że wrócimy tam wszyscy w 2021 roku.

W związku z zaistniałą sytuacją mamy kilka propozycji dla osób, które są już na listach startowych. Opcje te dotyczą imprez dziś odwołanych (Stężyca, Elbląg, Gołdap, Chodzież), imprez wcześniej przeniesionych (Ślesin, Płock), a także wszystkich imprez, które nadal bez zmian pozostają w kalendarzu Garmin Iron Triathlon na rok 2020 (Brodnica, Nieporęt).

Propozycja nr 1:
Zwrot opłaty startowej pomniejszony o 50% opłaty administracyjnej + voucher na kwotę 150 zł na wybrane produkty firmy Garmin. 

W skład opłaty administracyjnej wchodzą m.in. koszty zatrudnienia zespołu organizacyjnego, utrzymanie biura, promocja wydarzenia, dotychczasowe zamówienia, koszty pozyskiwania zezwoleń, prace organizacyjne na miejscu wydarzenia, projekty graficzne, obsługę i usługi informatycznych i wiele, wiele innych. Ponadto każdy osoba, która wybierze tę opcję otrzyma voucher na kwotę 150 zł, który można wykorzystać na następujące produkty: Garmin Forerunner 245 Music, Garmin Forerunner 645 Music, Garmin Edge 520 Plus, Garmin Edge 530, Garmin Instinct, Garmin Insctinct Tactical. Szczegółowy opis modeli znajdziesz tutaj. Schemat postępowania w przypadku wyboru tej opcji znajdziesz tutaj.

Propozycja nr 2:
Voucher do wysokości wniesionej opłaty startowej, do wykorzystania na dowolną imprezę organizowaną przez Labosport Polska do końca 2022 roku.

Na ten moment nie wiemy jak długo potrwa zakaz organizacji imprez sportowych, dlatego dajemy Wam możliwość skorzystania z vouchera, który będzie ważny do końca 2022 roku, a w przypadku dalszego przedłużania się restrykcji data ta zostanie przesunięta o kolejny rok.

Propozycja nr 3:
Pozostawienie opłaty startowej na rzecz organizatora.

Opcja ta wynika z wielu maili oraz telefonów, w których okazujecie wyrazy wsparcia w tej trudnej dla nas sytuacji, za co serdecznie Wam dziękujemy. Dzięki takiej postawie będziemy w stanie przetrwać ten trudny czas, a środki te przeznaczymy na utrzymanie naszego zespołu organizacyjnego.

Wybór opcji możliwy będzie do 31 maja 2020 roku włącznie. Jeśli do tego terminu zawodnik nie zdecyduje się na jedną z trzech opcji to opłata wniesiona za zawody w Stężycy, Gołdapi, Elblągu oraz Chodzieży zostanie automatycznie zamieniona na voucher do wykorzystania do końca 2022 roku (opcja nr 2).

Wszelkie prośby dot. wyboru odpowiedniej opcji prosimy kierować poprzez poniższy formularz. Jednocześnie prosimy o cierpliwość, a na wszystkie maile będziemy odpowiadać sukcesywnie.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Dla zawodów odwołanych w Steżyczy, Gołdapi i Chodzieży wybieram wspierającą WAS opcję 3.
    Trzymajcie się i przerywajcie KONIECZNIE !!!
    W zawodach w Brodnicy i Płocku planuje wziac udział.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze