Cykl LOTTO Triathlon Energy przeszedł do historii. Pięknej historii.

Zakończenie cyklu LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie. Dla wielu zawodników to świetna okazja do atrakcyjnego zakończenia wakacji, dla innych walka o cenne punkty w klasyfikacji generalnej, a dla jeszcze innych rywalizacja i dobra zabawa w pięknej scenerii i miłym towarzystwie. To była piękna niedziela i idealne zakończenie sezonu.
– Czy będzie padało, tak jak przed rokiem? – pytali zawodnicy, którzy startowali w 2017 roku Mrągowie. Deszcze, wiatr, a niekiedy słyszane z oddali grzmoty i błyski na niebie na długo zapadły w pamięci triathlonistów. Na szczęście, tym razem pogoda była życzliwsza dla zawodników niemal z całej Polski. Temperatura z godziny na godzinę rosła. W południe było dobrze ponad 20 stopni Celsjusza. Ulgi przynosiły pojawiające się chmury. Było pięknie!


Pierwsi rywalizację rozpoczęli już tradycyjnie zawodnicy na najdłuższym dystansie. Kwadrans po dziewiątej rozległ się dźwięk syreny, który oznaczał zmagania na dystansie 1,9 km pływania. Później mieli do przejechania 90 kilometrów i przebiegnięcia 21,1 km.

Akcja Zosia i medal od mistrza
Około godziny 11-tej na zawodach pojawiła się Zosia z rodzicami. Dwuletnia dziewczynka wymaga operacji nóżek, które łamią się jak zapałki. Koszt zabiegu to ponad 600 tysięcy złotych. W akcję pomocy zaangażowali się triathloniści, z Marcinem Koniecznym, popularnym MKON-em na czele oraz organizatorzy cyklu LOTTO Triathlon Energy. Do akcji przyłączył się także Robert Karaś, Mistrz Świata w potrójnym Ironmanie, który na początku sierpnia ustanowił w Niemczech podczas mistrzostw, rekord świata. Zawodnik planował przyjechać do Chełmży na piątą odsłonę LOTTO Triathlon Energy, gdzie miał się m.in. spotkać z rodzicami i Zosią. Niestety, z powodów rodzinnych nie udało się. Przekazał za to na aukcję mistrzowski medal. Podczas zawodów w Mrągowie ruszyła licytacja, która z godziny na godzinę nabiera rumieńców.

Starzy mistrzowie LOTTO Triathlon Energy
Pierwszy tego dnia na mecie pojawił się Tomasz Spaleniak z dystansu 1/4 Ironmana. Nie minęła minuta, kiedy na pomost, gdzie usytuowana była linia finiszu mea wbiegł Igor Siódmiak. Drugi z triathlonistów to zwycięzca z najkrótszego dystansu. Warto zauważyć, że przed rokiem zarówno Tomek, jak i Igor wygrali klasyfikację generalną, na dystansach, na których startowali w niedzielę. Obaj także stwierdzili zgodnie na mecie: – Było ciężko i pięknie – powiedzieli Spaleniak i Siódmiak.
Wśród Panów na dłuższym dystansie drugi zameldował się Paweł Juśkiw, który wygrał klasyfikację generalną LOTTO Triathlon Energy. Pudło tego dnia uzupełnił Mateusz Koper. Na krótszym dystansie za Igorem był Kacper Krawczyk, a trzeci Dawid Sugier.

Walka do ostatnich metrów
I o ile pierwsi w niedzielę na 1/8 i 1/4 nie walczyli o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, to na dystansie popularnej ćwiartki to właśnie zawody Lotto Triathlon Energy w Mrągowie miały dać nam odpowiedź, kto wygra w cykl wśród Pań.

Faworytką zdawała się być Monika Chodyna, ale to jest sport i dopóki walka trwa, nie można wskazywać zwyciężczyni. Spotkana w biurze zawodów triathlonistka z Olsztyna twierdziła, że lekko nie będzie.
– Czuję się dobrze, choć muszę przyznać, że jestem już trochę zmęczona sezonem. Do Mrągowa przyjechałam powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Do tej pory startowałam trzy razy i to jest ten brakujący, czwarty. Forma mimo lekkiego zmęczenia rośnie. Za tydzień w Malborku chcę jeszcze powalczyć o życiówkę na „połówce”. W tym roku startowałam trzy razy na tym dystansie i zawsze coś przeszkadzało w uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku. Chciałabym zakończyć sezon rekordem.
Monika zrobiła to, co do niej należało. Wygrała wśród Pań na dystansie 1/4 IM. – Dyspozycja dnia była trochę gorsza dzisiaj niż w Chełmży, dwa tygodnie temu, ale plan główny to wygrać klasyfikację generalną i cieszę się, że się udało – powiedziała na mecie Chodyna. Zwycięstwo Moniki to dobry prognostyk przed walką o rekord życiowy za tydzień. Druga była Justyna Brodowska, a trzecia Anna Zielińska. Najszybszą sztafetą na 1/4 IM okazała się ekipa IceTeam, przed NiemaNieMogę i Autopay Sports Team.
Na 1/8 wśród Pań wygrała Aleksandra Góralska. Druga na mecie w Mrągowie była Magdalena Burandt, a trzecia Emila Wołyniec. Najlepsza drużyna to Klub Sportowy NiemaNieMogę Seniors, przed Trzy Boskie i Autopay Sports Team. Warto jeszcze podkreślić, że najszybszymi mieszkańcami Mrągowa byli: na 1/8 Justyna Bogusz i Paweł Olender, a na 1/4 Natalia Majcher i Andrzej Plichta.

Najlepszy pierwszy raz
Wiele wskazywało, że bardzo dobrym czasem zakończy się rywalizacja na najdłuższym dystansie. Adam Nizio po rowerze miał osiem minut przewagi nad drugim zawodnikiem. Niestety, bieganie nie wyszło tak, jak powinno i czas był trochę gorszy niż mógł. Ale i tak radość Adama była wielka. – Pierwszy raz udało mi się wygrać zawody stąd taka radość – tłumaczył na mecie.
I nie ma co się dziwić. W pełni zasłużona. Drugi był Krystian Sikorski, a trzeci Karol Mroczkowski. Wśród Pań wygrała Agata Jarząbowicz, która przez cały czas rywalizacji myślała, że jest druga. – Goniłam, goniłam i na bieganiu okazało się, że goniłam sama siebie – powiedziała Agata. – Cieszę się z wygranej.
Najszybszą sztafetą okazała się SCHR, przed TRI Negu i Sztafetą z Przypadku.

Dzieciaki i generalka
Od tego roku podczas imprez LOTTO Triathlon Energy odbywa się także rywalizacja dzieci. A wszystko to w ramach Moller’s Energy Kids Run. Najmłodsi ścigali się na trzech dystansach: 200 metrów, 500 i kilometra. I tak wśród dziewczynek na najkrótszym dystansie wygrała Zuzanna Kramarska, a chłopców wygrał Olaf Olender. Na 500 metrów pierwsza była Zuzanna Szymańska. Najszybszy chłopiec to Timofei Fomichev. Kilometr najszybciej pokonała Lena Olender, najlepszym młodzieńcem na kilometr był Itan Ciborowski.
Już tradycyjnie w Mrągowie Organizatorzy LOTTO Triathlon Energy podsumowali sezon triathlonowy i wręczyli nagrody w klasyfikacji generalnej w kategoriach OPEN oraz AGE GROUP. Na dystansie 1/4 IM główne nagrody zgarnęli Monika

Chodyna wśród Pań i Paweł Juśkiw wśród Panów, a na dystansie 1/8 IM Kubik Agnieszka i Piotr Bronakowski. Triathlonowe zakończenie sezonu i wydarzenia w Mrągowie na bieżąco relacjonowało Radio Olsztyn. Patronat honorowy nad zawodami w Mrągowie objęła Burmistrz, Otolia Siemieniec.
Sezon triathlonowy zakończony, czas na rywalizację w dyscyplinie zbliżonej do triathlonu, czyli duathlonie. Organizatorzy cyklu, który zakończył się w Mrągowie zapraszają do Ustki (16 września) i Gniewina (30 września). Przy czym w tej ostatniej lokalizacji rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie standard.

Więcej informacji na:
www.triathlonenergy.pl
Facebook zawodów
Wyniki www.timerecords.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane