Cykl Triathlon Series już po raz piąty zagości w Brodnicy!

Za nieco ponad miesiąc (22 lipca) w Brodnicy odbędzie się inauguracja tegorocznego cyklu Triathlon Series w ramach cyklu Triathlon Series. W tym roku w Brodnicy odbędzie się jubileuszowa, piata edycja tej imprezy. Lipcowy termin będzie doskonałym momentem na przetarcie przed innymi ważnymi imprezami w naszym kraju, a także przed kolejnymi etapami cyklu.

Triathlon Series Brodnica

Już nie raz mieliśmy okazję przekonać się, że Pojezierze Brodnickie, liczące ponad sto jezior, jest idealnym miejscem do organizacji tego typu imprez sportowych. Brodnica, będąca jego stolicą, to miasto z 715-letnią tradycją leżące na granicy historycznych regionów: Ziemi Chełmińskiej, Prus i Mazowsza. Brodnica położona jest nad rzeką Drwęcą, która jest jedną z najczystszych polskich rzek. Samo miasto leży na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych Europy i kraju, przez to jest dobrze skomunikowane m.in. z Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą, Trójmiastem, Olsztynem, Poznaniem czy Łodzią. Brodnica położona jest w granicach obszaru funkcjonalnego „Zielonych Płuc Polski, na skraju utworzonego ponad 20 lat temu – Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Podczas imprezy w Brodnicy triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz niezwykle popularna 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km) przeznaczona głównie dla początkujących i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Triathlon Series Brodnica

Etap pływacki podczas zawodów Triathlon Series w Brodnicy odbędzie się w Jeziorze Niskie Brodno. Przy jeziorze znajduje się plaża oraz pięknie położony, nowoczesny i funkcjonalnie zagospodarowany teren przystani kajakowej na Zakolu Drwęcy. Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/2 IM zawodnicy będą mieli do pokonania 2 pętle, a na 1/4 IM i 1/8 IM 1 pętlę. Trasa kolarska prowadzić będzie ul. Wczasową, przez Żmijewo, w stronę miejscowości Zbiczno. Pętla biegowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Wczasowej.

Biuro zawodów będzie mieściło się w Restauracji Omega (Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Zielone Wzgórze), a meta i strefa zmian znajdować się będą na terenie Kompleksu.

Cały czas można się zapisać na zawody w Brodnicy, aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonpl.com

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze