Czasy najlepszych amatorów z Kona 2016

Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii zgromadziły 2.300 zawodników z 64 krajów startujących w kategoriach wiekowych. 95,7 % triathlonistów ukończyło wyścig, jest to bardzo wysoki współczynnik. Czasy najlepszych zawodowców od najlepszych amatorów różnią się o około jedną godzinę. Przyjrzyjmy się kim są najlepsi zawodnicy.

Lukas Krämer (GER), reprezentant Niemiec jako jeden z trzech amatorów złamał 9 godzin na Hawajach. Uplasował się na 35 miejscu wśród wszystkich zawodników. Lukas w maju tego roku startował w Ironman Nice gdzie zdobył 8 miejsce overall z czasem 8:42:06. Lukas jest na co dzień strażakiem pracującym w trybie 24 godziny na trzy dni wolnego.

Svenja Thoes (GER) tak samo jak Lukas pochodzi z Niemiec, ma 25 lat. Jak na swój młody wiek rewelacyjnie poradziła sobie na Hawajach – 9:40:48. Dało jej to 15 miejsce wśród wszystkich kobiet. Poza treningami jest studentką i stewardesą.Zarówno Lukas Kramer jak i Svenja Thoes nie mają przeszłości w zawodowym triathlonie.

CzasyNajlepszychAmatorowKona20161

Przy okazji warto wspomnieć o najstarszym triathloniście Hiromu Inada (JPN), który w wieku 84 lat ukończył Ironman na Hawajach. Zmieścił się w limicie czasowym – 16:49:13. Hiromu rozpoczął treningi dopiero w wieku 69 lat. Pierwszy swój start w Ironmanie zaliczył w wieku 81 lat. W zeszłym roku zabrakło jemu 6 sekund aby zmieścić się w limicie czasowym.
Poniżej dziesiątka najlepszych amatorów.