Czekał na to zwycięstwo dwa lata. Javier Gomez znów najlepszy na połówce IRONMAN!

Legendarny triathlonista Javier Gomez powrócił do regularnego ścigania. Wygrał już trzy wyścigi. Ten trzeci triumf ma jednak specjalne znaczenie, bo zawodnik wywalczył też slota na mistrzostwa świata IRONMAN!

Javier Gomez wrócił do ścigania na początku września. Wcześniej zawodnik zmagał się z wieloma problemami i kontuzjami, które wyłączyły go z rywalizacji na prawie 2 lata. W poprzedni weekend odniósł pierwszy międzynarodowy sukces od 2021 roku. Wygrał zawody IRONMAN 70.3 Mossel Bay!

Zwycięstwo pomimo błędu

Gomez był jednym z 14 zawodników PRO, którzy rozpoczęli rywalizację w IRONMAN 70.3 Mossel Bay. Zawody rozgrywane w RPA legendarny triathlonista zaczął od „błędu nowicjusza”.

Popełniłem błąd, bo nie wziąłem swimskina i płynąłem w swoim stroju triathlonowym na długie dystanse, który ma kieszenie z tyłu (śmiech) – napisał zawodnik.

Część pływacką Gomez pokonał w czasie 26:39, co dawało mu 2. miejsce. Później zaliczył 2. czas na rowerze, ale im dłużej się ścigał, tym radził sobie lepiej.

Nie miałem dobrego pływania i odnalezienie nóg na rowerze zajęło mi trochę czasu, ale w drugiej części czułem się już coraz lepiej i kontrolowałem sytuację na bardzo pagórkowatej trasie – podsumował zawodnik.

Gomez uzyskał najlepszy czas biegu (1:12:04), aby ostatecznie uplasować się na 1. miejscu w rywalizacji. Jego czas to 3:51:46. O prawie 3 minuty wyprzedził reprezentanta gospodarzy Matta Trautmana (3:54:22). Na 3. miejscu uplasował się Nicholas Quenet (4:00:09). Wyniki IM Mossel Bay znajdziesz w tym miejscu.

Trzecie zwycięstwo po powrocie!

Gomez nie ścigał się przez kilkanaście miesięcy. Planował powrót w 2022 roku i miał zamiar wystąpić na mistrzostwach świata, ale wtedy zachorował na koronawirusa. Później z kolei pojawiły się problemy z kością udową, które wyłączyły go na kolejne miesiące. Podkreślał, że był to mentalnie trudny okres.

Utytułowany zawodnik zdecydował się najpierw wystartować w lokalnych wyścigach. Na początku września zwyciężył w Santander City Triathlon. Kilka dni później startował w Epic Triathlon, gdzie mierzył się z mistrzem Hiszpanii. Tam również zwyciężył.

Źrodło: Instagram – Javier Gomez.

Teraz Gomez wywalczył kwalifikacje na kolejne już mistrzostwa świata w swojej karierze. Dotychczas zdobył na połówce cztery medale, w tym dwa złote. Triumfował w 2014 i 2017 roku. Można spodziewać się, że o kolejne laury powalczy w przyszłorocznych MŚ w Taupo. Najpierw jednak przetestuje trasę zawodów, bo zapowiedział, że w tym roku wybierze się na IRONMAN 70.3 właśnie w mieście rozgrywania imprezy mistrzowskiej!