Paweł Mitruś 2. zawodnikiem IRONMAN Arizona. SUB9 w debiucie na pełnym dystansie!

Paweł Mitruś wraca z Arizony w świetnym humorze. Zawodnik w swoim debiucie na pełnym dystansie osiągnął znakomity czas i został jednym z najlepszych zawodników całej imprezy!

Ponad 1.300 zawodników wystartowało w poprzedni weekend w imprezie IRONMAN Arizona. Zawody, podczas których rywalizowali tylko age-grouperzy, okazały się bardzo szczęśliwe dla Pawła Mitrusia. Niedawny zwycięzca IRONMAN 70.3 Greece zajął wysokie, 2. miejsce!

Świetny debiut na pełnym dystansie

Wczorajszą rywalizację Mitruś rozpoczął od pływania w czasie 1:02:10, co dawało mu miejsce tuż poza TOP10 w kategorii M30-34.

Zwycięzca połówki z Grecji zaczął bardzo szybko nadrabiać na rowerze. Przeskakiwał kolejne pozycje i w połowie dystansu był już na 3. miejscu w swojej kategorii. Mitruś przejechał 180 kilometrów w czasie 4:31:23. Nie dość, że był to bardzo dobry czas w M30-34, to również jeden z lepszych pośród wszystkich zawodników IRONMAN Arizona.

Tego dnia nie dało się dogonić przyszłego zwycięzcy całej rywalizacji Johna Dzierzbickiego, który na biegu miał około 20 minut przewagi nad rywalami. Mitruś w drugiej części maratonu wyprzedzał kolejnych rywali. Pobiegł go w czasie 3:03:47.

Na mecie Mitruś zameldował się ze świetnym czasem 8:42:38. Dało to 2. miejsce w kategorii M30-34 i jednocześnie 2. w OPEN za wspomnianym Dzierzbickim (8:17:01).

TOP5 zawodników OPEN IRONMAN Arizona:

1. John Dzierzbicki – 8:17:01
  2. Paweł Mitruś – 8:42:47
  3. Diego Blanton – 8:55:45
  4. Drew Jordan – 9:05:46
  5. Jacob Capin – 9:07:28

Przypomnijmy, że miesiąc temu Paweł Mitruś został najlepszym zawodnikiem IRONMAN Greece. Dla Polaka, który ukończył połówkę w czasie 4:04:50, było to pierwsze zwycięstwo w zawodach międzynarodowych.

Podziewski najlepszy w M50-54

Warto również wspomnieć o innych dobrych wynikach Polaków. Arkadiusz Podziewski zwyciężył w kategorii M50-54 z czasem 9:23:04. Nad kolejnym zawodnikiem miał 2,5 minuty przewagi. W TOP5 tej kategorii uplasował się również Glen Osmond. Jego czas 9:44:42 dał 5. miejsce.

Z kolei Przemysław Szuder był jednym z najlepszych zawodników M45-49. Na mecie miał czas 9:10:32, co dało mu 4. miejsce.

Pełne wyniki IRONMAN Arizona znajdziesz w tym miejscu.