Czołowi „długasi” rywalizują w Piasecznie!

Już w najbliższą niedzielę w Piasecznie odbędzie się inauguracja cyklu Garmin Iron Triathlon 2015. Zawodnicy będą rywalizowali na dwóch dystansach: 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman, a do startu łącznie zgłosiło się ponad 800 uczestników! Ponadto na liście startowej w zawodach towarzyszących Garmin Kids widnieją nazwiska ponad setki dzieci! Pływanie na popularnej ćwiartce składa się z 1,5 pętli oraz przepłynięcia pod mostkiem dzielącym dwa zbiorniki na Górkach Szymona w Piasecznie, natomiast na dystansie 1/8IM zawodnicy mają do pokonania dwie proste, również z przepłynięciem pod kultowym już mostkiem. Strefa zmian zostanie zlokalizowana na Al. Brzóz. Trasa kolarska wytyczona jest na pętlach po 22,5km i będzie wymagała od zawodników dobrej techniki jazdy, ponieważ jej początek poprowadzony jest przez osiedle domków jednorodzinnych, z kilkoma ostrymi zakrętami. Dopiero później zawodnicy wyjadą na szybki i płaski odcinek tego etapu zmagań. W tym roku modyfikacji uległ nawrót na trasie kolarskiej dla dystansu 1/4IM, który został zlokalizowany na asfalcie przed osiedlem. Trasa biegowa będzie składała się z 4 pętli, a zawodnicy będą przebiegali obok kibiców łącznie 9 razy, co sprawi, że będą to niezwykle widowiskowe zawody.

 

git piaseczno2

 

Podobnie jak w roku ubiegłym do Garmin Iron Triathlon Piaseczno zgłosiła się cała czołówka polskiego triathlonu, a na liście startowej można znaleźć m.in. ubiegłorocznych zwycięzców cyklu GIT – Mikołaja Lufta i Małgorzatę Szczerbińską, Mistrza Polski na dystansie 1/2IM – Kacpra Adama, Mistrza Polski na dystansie IM – Roberta Karasia, a także Hannę Matysiak, Marcina Ławicki, Filipa Przymusińskiego, bracia Pawła i Sebastiana Najmowiczów, czy eksperta od dystansu olimpijskiego z draftingiem Mateusza Kaźmierczaka, który będzie debiutował na imprezie w formule non-drafting właśnie w Piasecznie.

 

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na www.irontriathlon.pl

Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon

 

 

git piaseczno4

Powiązane Artykuły

8 KOMENTARZE

 1. Dobra panie trenerze Szłapka, skończ pan tą polemikę z samym sobą. Panu już dziękujemy! Chyba czas zająć się czymś innym. A no i oczywiście czekamy na tych 15 lepszych zawodników ze Śląska.

 2. Tak a gdzie wybije im triathlon z glowy?Moze w piasecznie mu sie uda,choc nie jestem do konca przekonany.Przyjdą Mistrzostwa Polski to dostanie baty,jezeli twierdzisz ze jest klepszy o kilka klas

 3. Nie wiem czy jest gdzieś 15 lepszych czy gorszych, ale jestem przekonany, że Kazik wybije wszystkim triathlon z głowy i pokaże na czym polega różnica klas…

 4. Panie Trenerze! To dawaj Pan tę piętnastkę do nas! Chcemy ich oglądać i oklaskiwać!

 5. A kto to ci bracia Najmowicz?Co wielkiego pokazali ze wymienia sie ich na rowni z takimi zawodnikami jak Przymusinski.Ławicki.Kazmierczak.Adam.Luft.Na samym tylko Slasku jest z co najmniej 15 lepszych zawodnikow.

 6. Dodatkową niespodzianką w tym roku jest specjalny kanałek przekopany i kończący się pod mostkiem. Nikt nie wie gdzie się zaczyna ale podejrzewa sie że właśnie na osiedlu domków jednorodzinnych przez które przechodzi trasa rowerowa i w których to domkach lokalni zawodnicy mają już pochowane rowery. Wieść niesie że wczoraj widziano jednego z nich jak wprowadzał do takiego domku błękitny rower czasowy marki Trek. Widziano tam również kilku znanych dziennikarzy ale przekaz od mieszkańców był niejasny czy chodziło o dziennikarzy mających coś wspólnego z triathlonem czy miało to raczej związek z debatą prezydencką.

 7. Zapowiada się kolejna interesująca impreza 🙂
  Postaram się w niej uczestniczyć.

 8. Zapowiada się kolejna interesująca impreza 🙂
  Postaram się w niej uczestniczyć.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane