Czołówka polskich triathlonistów wystartuje w Strawczynie!

Niespełna tydzień został do drugiego etapu ogólnopolskiego cyklu Elemental Tri Series, który odbędzie się 2 sierpnia w Strawczynie. Zawody te debiutują na triathlonowej mapie Polski, a do dnia dzisiejszego na listę startową zapisało się już niemal 350 osób. Zawodnicy podejmujący to wyzwanie będą mieli do pokonania jeden z 2 dystansów. Jako pierwsi o godzinie 11:45 wystartują triathloniści na dystansie sprinterskim, który składa się z 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, natomiast 15 minut później do walki staną sportowcy rywalizujący na dystansie dwa razy dłuższym, czyli olimpijskim (1,5-40-10). Dodatkowo zostanie przeprowadzony wyścig trzyosobowych sztafet, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

 

maratomaniaolsztyn 2015_00014

Do Strawczyna przyjedzie czołówka polskiego triathlonu w tym m.in. Dariusz Kowalski – wicemistrz Polski i reprezentant kraju na ME seniorów w Genewie, Tomasz Brembor – II wicemistrz Polski i III zawodnik w Elemental Triathlon Olsztyn 2015, Małgorzata Szczerbińska – Wicemistrzyni Polski na dystansie sprinterskim, Paulina Kotfica – aktualna Mistrzyni Polski i I zawodniczka w Elemental Triathlon Olsztyn 2015, reprezentantka Polski na ME seniorów w Genewie i Igrzyskach Europejskich w Baku, Agnieszka Cieślak – II zawodniczka w Elemental Triathlon Olsztyn 2015, Aleksandra Sikora – III zawodniczka w Elemental Triathlon Olsztyn, reprezentantka Polski na ME juniorów w Genewie, a także Sergiy Kurochkin – zwycięzca pierwszego etapu Elemental Triathlon Series w Olsztynie!

 

maratomaniaolsztyn 2015_00019

Zawody triathlonowe w Strawczynie, to impreza zarówno dla amatorów, jak i zawodników wyczynowo uprawiających ten sport. Jeśli chcesz dołączyć do grona 350 zawodników to masz jeszcze szansę! Wciąż można zapisać się do strawczyńskiego triathlonu przez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie www.triathlonseries.pl .

 

Zobacz jak było podczas pierwszego etapu Elemental Tri Series 2015, które odbyły się 17 maja w Olsztynie:

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze