„Czułam energię i wiedziałam, że może być dobrze” – Ewa Bugdoł

Ewa Bugdoł wspaniale kończy sezon triathlonowy zdobywając trzecie miejsce w Pucharze Świata ITU na długim dystansie. To jej kolejny duży sukces i warto podkreślić, że dwa trzecie miejsca na zawodach wysokiej rangi zostały zdobyte w pierwszym sezonie startów ukierunkowanym na długi dystans. O sukcesach Ewy pisaliśmy pod koniec sierpnia, kiedy to uzyskała trzeci czas wyścigu w zawodach Ironman 70.3 Zell am See – Kaprun. Kilka tygodni wcześniej, pod koniec lipca, Ewa zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Świata na dystansie długim ITU. Zawody rozegrano w Vitoria-Gasteiz w Hiszpanii. Kilka godzin po starcie w Pucharze Świata w chińskim Weihai udało nam się połączyć z Ewą tuż po dekoracji i porozmawiać na temat jej startu oraz najbliższej przyszłości.

 

Przez 3km pływania Ewa trzymała się w czołówce. Wychodząc z wody traciła do Dunki Pedersen zaledwie 20 sekund, a do Szwajcarki Steffen tylko 11 sekund. Drobne kłopoty w strefie zmian spowodowały, że obie zawodniczki dosyć szybko odskoczyły od Bugdoł, utrzymując już bezpieczną przewagę do końca zawodów. Nasza triathlonistka nie miała raczej szans na podjęcie walki na rowerze z doskonałymi tego dnia Steffen i Pedersen, które świetnie radziły sobie w ciężkich warunkach atmosferycznych z trudną trasą rowerową. Czas pierwszej Caroline Steffen to 2h 26min. Ewa Bugdoł przejechała 80-kilometrowy odcinek w 2h 42 minuty.

 

ewa

 

 

Po zmianie w T2, Ewa odczuwała trudy roweru na pierwszej pętli biegu, ale później wszystko zaczęło się układać po jej myśli – stale zwiększała przewagę nad czwartą zawodniczką i 9 minut przed nią wbiegła na metę. Jej czas to 4:57:14 i trzecie miejsce w Pucharze Świata.

 

ewa1

 

Gratulując Ewie wspaniałego sukcesu i rewelacyjnego sezonu 2012, zapraszamy do wysłuchania krótkiej rozmowy.

 

{enclose bugdo_chiny_2012.mp3}

 

Oto szczegółowe wyniki zawodów:

 

{gallery}chiny_2012_wyniki{/gallery}

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane