Czy Gomez podzieli braci Brownlee?

W ten weekend w Bejing odbędzie się ostatnia – finałowa edycja Dextro Energy Triathlon, zaliczana do serii Mistrzostw Świata. Aktualnie Jonathan Brownlee po raz kolejny ma duże szanse na wygranie całej serii (3085 pkt.), na drugiej pozycji znajduje się jego brat Alistair (2965 pkt.), zaraz za nim pozostaje zeszłoroczny zwycięzca Javier Gomez (2858 pkt.). Gomez mógłby utrzymać tytuł tylko w przypadku, gdy żaden z braci Brownlee nie znajdzie się w sobotnich zawodach na podium a sam wygra finał.

 

W tegorocznej serii do tej pory Alistair Brownlee wygrał juz 3 razy. Po jednym zwycięstwie na koncie posiadają Jonathan, Gomez oraz Brad Kahlefeldt, który po raz pierwszy zwyciężył w tych zawodach.

 

Zapowiada się bardzo emocjonujący finał a historia pokazuje, że wszystko się możę zdarzyć – w tamtym roku to Frodeno był faworytem do zwycięstwa a przez porażkę w finale nie stanął nawet na podium. Jonathan natomiast z pewnością nie odda zwycięstwa bez walki, do tej pory na 20 zawodów Dextro, Alistair wygrał 10, co daje mu 50% skuteczności!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze