Czy kolejne mistrzostwa świata IRONMAN odbędą się w Nicei?

IRONMAN nie ma zamiaru zmieniać polityki mistrzostw świata w dwóch różnych lokalizacjach. Organizacja potwierdziła miejsca rozgrywania imprezy w 2025. Czy w 2026 wydarzenie ponownie zostanie rozdzielone?

 ZOBACZ TEŻ: Lodowata woda, strefa zmian w lesie i Hawaje w głowie. Jak wyglądał pierwszy triathlon w Polsce?

IRONMAN ogłasza kolejne daty mistrzostw

Ubiegłoroczne mistrzostwa świata IRONMAN po raz pierwszy w historii odbyły się w systemie rotacyjnym, podzielonym na dwie różne lokalizacje. W 2024 roku wydarzenie również będzie podlegało tej samej zasadzie. Kobiety wystartują 22 września w Nicei, a mężczyźni 26 października w Konie. 

W połowie lutego potwierdzony został również fakt, że w 2025 organizacja imprezy ponownie zostanie rozdzielona między Francję a Hawaje. W przyszłym roku mężczyźni wrócą do Nicei i będą rywalizować o tytuł mistrza świata 14 września 2025 roku, a kobiety w Konie 11 października.

Źródło: Triatlon Noticias

Wraz z ogłoszeniem oficjalnych dat mistrzostw, IRONMAN potwierdził, że system dzielenia imprezy na dwie różne lokalizacje będzie utrzymany w 2026 roku. Chociaż IRONMAN nie wskazał czy wybór ponownie padnie na Niceę, miejsce drugiego z wyścigów powinno zostać zmienione.

W początkowych założeniach organizatorzy twierdzili, że Hawaje pozostaną niezmiennie pierwszą lokalizacji, jednak każda kolejna będzie rotowana w odpowiednim odstępie czasowym. Czy w 2026 triathloniści będą rywalizować w nowym miejscu? 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane