Czy ktoś ujarzmi „Wilka”? Których PRO zobaczymy na IRONMAN 70.3 Warsaw?

Już w ten weekend w Warszawie odbędą się zawody IRONMAN 70.3. Na starcie pośród PRO między innymi zeszłoroczny zwycięzca Robert „Wilku” Wilkowiecki. Kto spróbuje mu przeszkodzić w obronie tytułu?

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw to zawody, które rozgrywane będą w dniach 9-11 czerwca. Główny wyścig na dystansie Ironman 70.3 zaplanowano na 11 czerwca. Kto z profesjonalistów wystąpi w tegorocznej edycji?

ZOBACZ TEŻ: Robert Wilkowiecki zajmuje 2. miejsce w IRONMAN Texas! Co powiedział o starcie?

„Wilku” wielkim faworytem?

Faworytem jest Robert Wilkowiecki, który niedawno uplasował się na 2. miejscu podczas IRONMAN Teksas. „Wilku”, który w zeszłym roku wygrał w Warszawie, nastawia się na szybsze ściganie i uważa, że na trasie kolarskiej można osiągnąć lepszy czas. Jest to szczególnie ważne w kontekście jego walki o punkty PTO. Aktualnie Wilkowiecki zajmuje 36. miejsce w klasyfikacji.

W fieldzie PRO walczymy o pozycję, a nie czas. W zeszłym roku docisnąłem mocniej przez parę kilometrów i utworzyła się grupa 6 prowadzących zawodników. Trzymaliśmy dobre tempo do koło 45 kilometra. Widząc, że przewaga na drugą grupą jest duża, zdecydowałem się czekać na ostateczny atak. W zeszłym roku mój czas roweru wynosił 2:02:14. W tym roku mam nadzieję na lepszy czas na mecie i… wiatr w plecy – napisał „Wilku”.

Stępniak, Brembor i Ławicki pośród PRO

Plany spróbuje mu pokrzyżować między innymi Miki Moerck Taagholt z Danii. Zawodnik ten rozpoczął sezon od DNF w amerykańskim Oceanside, ale ma na koncie między innymi 6. miejsce w zeszłorocznych MŚ IRONMAN 70.3 rozgrywanych w St. George.

Bardzo się cieszę na start w Warszawie. Nie mogę się doczekać, tym bardziej że jeszcze nigdy tam nie startowałem, a słyszałem, że to wspaniałe miasto – powiedział zawodnik.

Jednym z najgroźniejszych rywali Wilkowieckiego będzie też Kacper Stępniak. W zeszłorocznej edycji zawodów IRONMAN 70.3 Poznań Stępniak uplasował się właśnie za Wilkowieckim na 2. miejscu. Na liście startowej są również między innymi Tomasz Brembor, Anton Blokhin oraz Piotr Ławicki.

Lista zawodników PRO IRONMAN 70.3 Warsaw:

Robert Wilkowiecki (Polska)Miki Morck Taagholt (Dania)Kacper Stępniak (Polska)
Tomasz Brembor (Polska)Anton Blokhin (Ukraina)Piotr Ławicki (Polska)
M. Cecarelli (Włochy)Renning Elscher (Niemcy)Lasse Schofish (Niemcy)
Thomas Dreher (Niemcy)Ludet Cedric (Francja)Adam Lennel (Szwecja)
Dylan Magnien (Francja)Jorgen Gundersen (Norwegia)Y. Martynenko (Ukraina)
Richard Westover (Niemcy)Jame Mcallum (RPA)M. Montanari (Włochy)
Sven Peter Raeller (Niemcy)Marcen Bolbat (Niemcy)A. Podhajsky (USA)
Henrick Goesch (Niemcy)Sergiy Kurochkin (Ukraina)

Jerzyk powalczy z Buckingham?

Lucy Buckingham jest jedną z faworytek pośród profesjonalistek. Zawodniczka z Wielkiej Brytanii wygrywała już w Polsce. W 2021 roku, kiedy startowała jeszcze pod nazwiskiem Hall, zwyciężyła w zawodach IRONMAN 70.3 Gdynia. Brytyjka wróciła do ścigania po kontuzji, której nabawiła się w zeszłym roku.

Powrót do ścigania zajął dłuższą chwilę, ale tym bardziej cieszę się, że startem w Warszawie zainauguruję swój sezon. Trasa wyścigu wydaje się szybka i jestem gotowa dać z siebie wszystko – powiedziała.

Jedną z jej rywalek będzie prawdopodobnie Agnieszka Jerzyk, dla której zawody w Warszawie są elementem przygotowania do wyścigu IRONMAN Frankfurt, gdzie chce powalczyć o slota na mistrzostwa świata.

Jest mnie tutaj mniej, bo więcej jest mnie na treningu. Jadę. Jeszcze nie wiem, gdzie zrobię przystanek. Czy w Warszawie, czy w Gdańsku? Ale jadę. Bo jadę na Ironmana do Frankfurtu… Tam jadę – napisała Jerzyk w nieco tajemniczym tonie.

Pośród zawodniczek PRO w Warszawie są jeszcze między innymi Maria Cześnik, Michelle Westerby oraz Lottie Lucas.

Lista zawodniczek PRO IRONMAN 70.3 Warsaw:

Lucy Buckingham (Wielka BrytaniaAgnieszka Jerzyk (Polska)Maria Cześnik (Polska)
Leonie Konczalla (Niemcy)Laura Matthews (USA)Lottie Lucas (ZEA)
Justine Guerrard (Francja)Raquel Rocha (Portugalia)Minna Koistinen (Finlandia)
Julia Klein (Niemcy)N. Valentine (USA)M. Vesterby (Dania)

W tegorocznej edycji IRONMAN 70.3 zawodnicy wystartują na nowej trasie pływackiej. Pierwsza część zawodów rozgrywana będzie ponownie w Jeziorze Zegrzyńskim, ale strefa zmian T1 przeniesiona została do Portu Nieporęt. W efekcie zmieniona będzie też trasa rowerowa (dłuższy odcinek na terenie powiatu wołomińskiego, skrócony odcinek w samej Warszawie). Trasa biegowa pozostaje bez zmian. Prowadzi przez historyczną część Warszawy.

Start wyścigu IRONMAN 70.3 Warsaw w niedzielę o 9:30. Wyniki na żywo dostępne będą na stronie IRONMAN.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
441SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze