Dąbrowa Górnicza Triathlon 2017

11 czerwca 2017 odbędzie się III edycja Dąbrowa Górnicza Triathlon. Zawody zostaną rozegrane na typowym sprinterskim dystansie: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze (3 pętle), 5 km biegu (4 pętle). Szybkie trasy, dobry asfalt, piękne jezioro, widowiskowe pętle wśród kibiców – tak krótko można scharakteryzować Dąbrowa Górnicza Triathlon.

Impreza przyciąga rzeszę amatorów – to również idealne miejsce na początek przygody z tri. Dodatkową zachętą dla niech jest, że mogą stanąć w ramię z osobami znanymi z ekranu (do tej pory na starcie m.in.: Karolina Gorczyca, Joanna Jabłczyńska, Roman Polko, dziennikarz Polsatu Marek Kacprzak, aktor Piotr Nowak) i elity tri (m.in. Sylwester Kuster).

 

1.jpg

Impreza przyciąga również tłumy kibiców – pływanie odbywa się na wodach bardzo popularnej w regionie Pogorii III (zbiornik wodny z piękną plażą z molo oraz promenadą), a część kolarska i biegowa – ulicami centrum miasta oraz alejkami parku miejskiego.

Zawodnicy będą klasyfikowani w kategoriach: Open kobiet i mężczyzn oraz wiekowych (K/M: 16-29; 30-39; 40-49; 50+) oraz sztafet (bez podziału na płeć). Pula nagród wynosi 8400 zł – finansowe w open, bony na artykuły triathlonowe – w sztafetach i kategoriach wiekowych.

 

 

10.jpg

Od pierwszej edycji w Dąbrowa Górnicza Triathlon uwagę zwracają niskie opłaty startowe. Zapisy trwają do 1 czerwca. Nie będzie można się zapisać w dniu zawodów.

Impreza została objęta patronatami medialnymi: TVP3 Katowice, Radia Eska Śląsk i Akademii Triathlonu oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy.

 

12.jpg

Organizatorem tegorocznej edycji jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, a współorganizatorem dąbrowskie stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni. Impreza jest dofinansowana dotacją z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

 

{gallery}dabrowa_luty2016{/gallery}

 

Galeria zdjęć z poprzedniej edycji: 
http://www.dgtriathlon.pl/galeria-2016/

http://www.youtube.com/watch?v=QL_XSgsFWJA

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze