Dan Mcintosh zdobył kolejne punkty ITU w Pucharze Azji – Almaty Sprint Triathlon

Dan Mcintosh reprezentujący Polskę zajął 13 miejsce na 42 w Pucharze Azji w Triathlonie ASTC na dystansie sprint 750-20-5. Warto zaznaczyć, że Dan uzyskał trzeci czas biegu. Jednak poprzedzające dwie pozostałe dyscypliny – pływanie i rower, zaważyły na wyniku końcowym. Triathlon ukończyło 42 zawodników.
Zawody odbyły się w miejscowości Ałmaty w Kazachstanie. Temperatura powietrza w dniu startu wynosiła 28 stopni. Natomiast woda miała zaledwie 18 stopni. 13 pozycja dała Danowi 83.18 punktów do rankingu ITU i awans o 11 miejsc. W tej chwili triathlonista jest drugim Polakiem w rankingu, za Kacprem Stępniakiem.

Miejscowość Ałmaty to największe miasto i była stolica Kazachstanu, położona w południowo-wschodniej części kraju, na wysokości ok. 700 m n.p.m.