Danielle Lewis i Patrick Lange liderami PRO Series

IRONMAN Pro Series dopiero się rozpoczęło. Pierwsze wyniki pokazują jednak, kto może w tym sezonie walczyć o zwycięstwo w obu klasyfikacjach. Pośród kobiet lideruje mniej znana profesjonalistka Danielle Lewis.

Pierwszy sezon IRONMAN Pro Series to łącznie 20 wyścigów, pośród których są między innymi mistrzostwa świata na pełnym dystansie w Nicei i Konie. Po trzech pierwszych wyścigach widać już, kto zamierza walczyć o czołowe miejsca. Pośród kobiet zaskakującą liderkę jest Amerykanka Danielle Lewis.

Trzy starty na początek sezonu

Początek rywalizacji wygląda obiecująco dla Amerykanki Danielle Lewis. Profesjonalistka zajęła najpierw 5. miejsce na połówce w Oceanside. Następnie uplasowała się na 9. miejscu na pełnym dystansie w Teksasie. W poprzedni weekend zajęła 6. miejsce w St. George. Daje jej to 1. miejsce, ale na razie jako jedyna z czołówki ma na koncie właśnie aż trzy wyścigi. W łącznej klasyfikacji będzie liczyło się pięć najlepszych rezultatów.

Sam Long wysoko w kolejnej klasyfikacji

Przed sezonem Patrick Lange zapowiadał walkę o Konę i wysoką pozycję w Pro Series. Teraz realizuje ten plan. Mistrz świata ma aktualnie 6.519 punktów, które zdobył za 2. miejsce w Teksasie i 17. w Oceanside. Na 2. i 3. miejscu Matt Hanson oraz Chris Leiferman.

Po 2. miejscu w Oceanside i zwycięstwie w St.George bardzo wysoko (6. miejsce) jest Sam Long. Zawodnik jest zakontraktowany przez T100, a więc trudno spodziewać się, aby walczył o wysokie pozycje w obu klasyfikacjach, szczególnie mając na uwadzę, że Pro Series faworyzuje zawodników pełnego dystansu.

Na 17. miejscu jest Tomasz Szala (3.699 pkt). Piotr Ławicki zajmuje 28. miejsce (2.657 pkt), a Robert Wilkowiecki jest 55. i ma 1.562 pkt.

Jak działa Pro Series?

IRONMAN Pro Series to cykl, w którym zawodnicy i zawodniczki otrzymują odpowiednio 2.500 punktów (połówka) lub 5.000 punktów (pełny dystans) za zwycięstwo. Liczba punktów kolejnych zawodników zależna jest od straty czasowej do zwycięzcy. Przykładowo, jeśli zawodnik straci 120 sekund, otrzyma 4.880 punktów (pełny dystans). Każda sekunda to 1 punkt mniej.

Lepiej punktowane są mistrzostwa świata – odpowiednio 6.000 punktów (Kona i Nicea) oraz 3.000 punktów (Taupo – połówka). Do łącznej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyścigów, przy czym mogą to być maksymalnie trzy wyścigi na pełnym dystansie.

Mistrzem i mistrzynią zostaną zawodnicy z największą liczbą punktów pod koniec sezonu. Otrzymają po 200.000$. Łączna wartość nagród dla wszystkich zawodników i zawodniczek wynosi 1.700.000$. Więcej informacji w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze