„Daytona Distance” powraca!

Podczas słynnych zawodów rozgrywanych na torze wyścigowym na Florydzie powróci słynny „Daytona Distane”. Podczas triathlonowej imprezy z cyklu CLASH zawodnicy PRO ponownie zmierzą się z niepowtarzalnym dystansem oraz zawalczą o pulę nagród w wysokości 100 tys. dolarów.

Wcześniej znane jako Challenge Daytona, obecnie rozgrywane pod szyldem marki CLASH zawody powracają do znanego z roku 2018 i 2019 formatu, który zyskał uznanie triathlonowej społeczności. Będą to dwie pętle pływackie o długości 1,6 km, 15 okrążeń kolarskich (60,35 km) oraz 6 pętli biegowych (13,2 km) na torze wyścigowym Daytona International Speedway.

Unikalny dystans powstał… przypadkiem

Nietypowy dystans, na którym ścigać się będzie triathlonowa śmietanka był dziełem przypadku. Cztery lata temu, podczas inauguracyjnego wyścigu Challenge DAYTONA  w roku 2018 niesprzyjające warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do tego, by opóźnić start zawodników.

W „Green Roomie” strefie VIP dla triathlonistów PRO podczas oczekiwania na decyzję o starcie, sportowcy zasugerowali, by zmodyfikować zaplanowany format na 1,6 km pływania, 60,35 km roweru oraz 13,2 km biegania. Organizatorzy przystali na rekomendację. Dzięki temu mogli się oni zmierzyć z unikalnym dystansem, który postał dzięki ich sugestiom.

Triathloniści wystartowali w sobotnie popołudnie na trasie, która w całości zlokalizowana była w kompleksie Daytona International Speedway. Dzięki temu wszyscy kibice mogli na bieżąco i z różnych miejsc obserwować rywalizację każdego z etapów wyścigu.

Ścigam się już kilkanaście lat i to jest naprawdę jedno z najfajniejszych doświadczeń podczas wyścigów, jakie miałam szansę uzyskać. Miejsce, organizatorzy, wolontariusze, fani – po prostu niesamowite. – Sarah Haskins.

Trasa wyścigu PRO CLASH Daytona
Kompleks, na który rozegrany zostanie „Daytona Distance”, źródło: Triathlon Magazine Kanada

Pula nagród na „Daytona Distance”

CLAASH Daytona zaplanowano na 2 – 4 grudnia tego roku na torze Daytona International Speedway. Wyścig kobiet PRO odbędzie się rano o godzinie 8:00, a mężczyzn PRO o godzinie 11:00 w piątek 2 grudnia. Rywalizację sportowców będzie można śledzić  w mediach społecznościowych oraz na kanałach NBC i FS1.

Organizator wskazał, że w wyścigu może uczestniczyć 40 zawodników i 40 zawodniczek PRO. Powodem jest ograniczenie liczby dublowanych triathlonistów na trasie oraz optymalna transmisja. Pula nagród, którą przeznaczono dla najlepszych zawodników, wynosi 100 tys. dolarów. Dodatkowo przewidziano również kilka innych bonusów, które ogłoszone zostaną podczas wydarzenia.

ZOBACZ TEŻ: Zawodniczka PRO z rekordową liczbą ukończonych Mistrzostw Świata IRONMAN ogłasza przejście na emeryturę

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane