Debiut Augustowa w Elemental Tri Series już w niedzielę!

Druga edycja zawodów triathlonowych z cyklu Elemental Tri Series 2016 odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, w Augustowie. Centrum imprezy zlokalizowane będzie przy augustowskim amfiteatrze nad jeziorem Necko, a uczestnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5-40-10), sprinterski (0,75-20-5) oraz supersprinterski (0,2-10-2,5). Na dystansie olimpijskim wystartować można również w sztafecie, w której pierwszy zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci i młodzież mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat), 1000 m (12-15 lat), a po sportowej rywalizacji do ich dyspozycji będzie rodzinna strefa Beko, gdzie będą mogły wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni.

 

ets2016 foto_4

 

Podczas tegorocznego cyklu Elemental Tri Series rozgrywana jest rywalizacja dla zawodników ścigających się o Puchar Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim. Po inauguracyjnych zawodach w Olsztynie, które miały miejsce 15 maja, pierwsze noty zajmują Tomasz Marcinek (KS AZS-AWF Katowice), Kacper Stępniak (UKS Tri-Team Rumia) oraz Krawczyk Jacek (UKS Tri-Team Rumia), których możemy spodziewać się w Augustowie. Swój udział zapowiedzieli także Tomasz Brembor, Paweł Najmowicz czy Filip Przymusiński, których obecność gwarantuje zaciętą rywalizację i duże emocje. Wśród kobiet zobaczymy między innymi Małgorzatę Szczerbińską, zawodniczę kadry narodowej oraz vice Mistrzyni Polski seniorów na dystansie sprinterskim i olimpijskim w 2015 roku.

 

Augustów, który w tym roku debiutuje w cyklu, ma odpowiednią infrastrukturę do uprawiania triathlonu i bardzo duży potencjał do zbudowania wielkiej imprezy sportowej. Pływanie rozegrane zostanie w jeziorze Necko. Trasa kolarska będzie płaska, poprowadzona na pętlach 20 km. Zawodnicy wyjadą ulicami Szpitalną, Partyzantów oraz Aleją Wyszyńskiego w stronę miejscowości Szczerba. Urokliwa trasa etapu biegowego poprowadzona zostanie w pobliżu jeziora Necko. Zlokalizowanie centrum zawodów w pobliżu amfiteatru zapewni dużą widowiskowość imprezy, a kibice będą mieli sporo miejsca do dopingu swoich faworytów.

 

ets2016 foto_5

 

Cały czas można zapisywać się na zawody w Augustowie, zarówno na triathlon, jak i na zawody dla dzieci, a także na pozostałe imprezy z cyklu, które odbędą się kolejno w Blachowni koło Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze