„Defy The Impossible”: „Najgłośniej szczeka ten, kto szczeka ostatni”

Jutro miną dokładnie dwa miesiące od chwili, kiedy czwórka zawodników otworzyła nowy rozdział w triathlonowej historii. Dlatego, jeśli jeszcze nie widziałeś filmu dokumentalnego „Defy The Impossible” o słynnym projekcie Sub7Sub8, nadszedł idealny moment na to, by nadrobić zaległości.

W naturze człowieka leży przekraczanie granic swoich możliwości. Nie raz udowadniano bowiem, że takie słowo, jak „niemożliwe” nie istnieje w słowniku żadnego ze sportowców. Wystarczy, chociażby cofnąć się w czasie do momentu, kiedy sądzono, że przebiegnięcie 100 m poniżej 10 sekund jest barierą nie do pokonania. Podobnie było w przypadku złamania 4 minut na milę, czy magicznych 2 godzin w maratonie. A teraz? Zawodnicy szukają nowych wyzwań, gdyż na horyzoncie pojawiają się kolejne mury potencjalnie nie do przebicia.

Swoją cegiełkę do rekordowych osiągnięć dołożyli triathloniści. Kristian Blummenfelt, Joe Skipper, Nicola Spirig oraz Katrina Matthews dokładnie 5 czerwca podjęli się czegoś, co w triathlonie uważano za… nieco szalone. Cele było pokonanie dystansu ironman poniżej 7 godzin w przypadku mężczyzn i 8 godzin w przypadku kobiet – projektowi finansowanemu przez fundację Pho3nix nadano nazwę Sub7Sub8.

Każdy z czwórki zawodników miał do dyspozycji po 10 peacemakerów, którzy towarzyszyli im na poszczególnych etapach ich emocjonującego wyścigu z czasem na trasie mierzącej 226 kilometrów. Okazało się, że bariera została pokonana. Czterokrotnie. Wszystkim udało się dotrzeć do mety z rezultatem poniżej magicznej triathlonowej bariery.

„Defy The Impossible”

Kilkanaście dni temu, 18 lipca, na kanale YouToube fundacji Pho3nix pojawił się oficjalny film dokumentalny ukazujący kulisy projektu Sub7Sub8. Myśli, które towarzyszyły triathlonistom przed, w trakcie i po wyścigu oraz emocje, które możesz sam poczuć – to wszystko ukazano w 54 minutach fantastycznej produkcji Mana Group.

Czujesz presję zespołu. Nie chcesz ich zawieźć. Jeśli mam być szczery, myślałem, że to będzie łatwiejsze, niż było w rzeczywistości. – Joe Skipper.

To dla mnie ogromne wyzwanie. Jeśli mogę inspirować innych ludzi, znaczy to dla mnie bardzo wiele. – Nicola Spirig.

Jeśli zawiodę, to zawiodę. Było po prostu świetnie być o to poproszonym. – Kristian Blummenfelt.

Mam zamiar pójść krok dalej, niż miałam okazję do tej pory. Spróbuję być lepsza. Lepsza, niż kiedykolwiek myślałam, że mogę być. – Kat Matthews.

Od tych słów rozpoczyna się podróż w czasie. To one przenoszą oglądających z powrotem do momentu, w którym wypowiadająca je czwórka triathlonistów stawiła czoła wielkiemu wyzwaniu. „Defy The Impossible” ukazuje podróż, którą pokonali ci, którzy nie zgadzali się z tym, że złamanie 7 i 8 godzin na dystansie pełnym jest niemożliwe.

Poznaj „fantastyczną czwórkę”

W trakcie filmu ukazano, jak wiele czynników i emocji wiąże się z przygotowaniem oraz realizacją tak dużego wyzwania. By podczas 226-kilometrowej trasy wszystko „zagrało”, jak należy, potrzeba zainwestować wiele godzin pracy, treningu i poświęcenia. Ale za tym wszystkim kryją się również ludzie. Ludzie, którzy mają swoje marzenia i próbują zainspirować innych do przekraczania swoich granic.

Z filmu możesz dowiedzieć się wiele. Jak się okazało, tuż przed wejściem do wody Nicola Spirig potwierdziła, że będzie to jej ostatni wyścig na długim dystansie w karierze. Zawodniczka opowiadała również o tym, jak 118 dni przed eventem miała wypadek na treningu kolarskim i okazało się, że złamała obojczyk i żebra. Ponadto zdradziła również, dlaczego jako jedyna zdecydowała się pojechać na rowerze szosowym, a nie czasowym.

Ciekawostką jest również…szczekanie. A konkretniej pomysł Joe’ego Skippera, który kilka minut przed startem powiedział swoim peacemakerom kolarskim, by w chwili, gdy będą wyprzedzać Blummenfelta, zaszczekać na niego po to, by go zirytować. Co na to Kristian?

Miałem nadzieję, że Joe będzie u kresu wytrzymałości, a on miał wciąż wystarczająco dużo energii, by szczekać. Oglądał się na wszystkich, jakby chciał upewnić się, czy wszyscy widzieli, jak szczekał. […] Ale najgłośniej szczeka ten, kto szczeka ostatni.

To zaledwie niewielka zapowiedź tego, co czeka na ciebie podczas 54-minutowego seansu. Jesteś ciekawy reszty? Zarezerwuj niecałą godzinę, by raz jeszcze przeżyć moment, w którym Katt Matthews, Nicola Spirig, Joe Skipper i Kristian Blummenfelt zapewnili sukces projektu Sub7Sub8, który ukazano w filmie „Defy The Impossible”.

ZOBACZ TEŻ: Przełamuje bariery i motywuje. Ukończyła triathlon pomimo niepełnosprawności

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,982FaniLubię
1,117ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X