„Defy The Impossible” – obejrzyj zwiastun filmu dokumentalnego o Sub7Sub8

Znamy datę premiery filmu dokumentalnego „Defy The Impossible”, od kuchni ukazującego przygotowania przedstartowe oraz przebieg wyścigu Sub7Sub8. Czytajcie dalej, żeby zobaczyć zwiastun filmowy oraz żeby dowiedzieć się tego, kiedy i gdzie będzie można zobaczyć ten dokument.

Czym było wyzwanie Sub7Sub8?

Do wyścigu Sub7Sub8 na dystansie pełnego Ironmana doszło po dwuletnich przygotowaniach. Celem Kristiana Blummenfelta oraz Joego Skippera było złamanie bariery 7 godzin. Kat Matthews oraz Nicola Spirig próbowały zejść poniżej 8 godzin. Wyścig odbywał się na specjalnie do tego wytyczonej trasie, a jego uczestnicy mogli korzystać z wielu udogodnień, których na co dzień nie uświadczymy w standardowych wyścigach triathlonowych. Dozwolony był drafting. Każdy z uczestników mógł korzystać z pomocy dziesięciu pacemakerów. Pętle kolarskie oraz biegowe wykonywane były na torze do sportów motorowych.

Uczestnicy Sub7Sub8

Oba wyścigi zakończyły się ustanowieniem najszybszych czasów na dystansie pełnego Ironmana w historii. Wśród mężczyzn rekord ustanowił Kristian Blummenfelt (06:44:25), a wśród kobiet Kat Matthews (07:31:54). Dotychczasowe nieoficjalne rekordy świata pobili wszyscy uczestnicy wyzwania.

ZOBACZ TEŻ: Rekordy w triathlonie – czy to ma sens?

„Defy The Impossible” – film dokumentalny o Sub7Sub8

Producentem „Defy The Impossible” jest Pho3nix Foundation oraz Mana Global.

W filmie zobaczymy fragmenty wyścigu ukazane od kuchni oraz materiały z okresu przedstartowego, które według Chrisa McCormacka, niegdyś znakomitego australijskiego triathlonisty, a obecnie CEO Mana Global, są najciekawsze w całym wydarzeniu.

Zorganizowaliśmy wyścig na zupełnie innym poziomie. Jednak najbardziej fascynującym aspektem było to, co działo się przed tym, zanim zawodnicy stanęli na linii startu. Poprosiliśmy sportowców o to, żeby podążali za celem, który wówczas wydawał się niemożliwy do zrealizowania. Każdy z nich miał całkiem inną strategię i wizję tego, jak można osiągnąć ten cel. I właśnie to połączenie nauki, talentu, przygotowania, sprzętu oraz odpowiednich zespołów jest czymś najciekawszym w tej historii – powiedział McCormack.

ZOBACZ TEŻ: Sub7Sub8: Granice ludzkich możliwości przesunięte! [WYNIKI]

„Defy The Impossible” – zwiastun

Video rozpoczyna się od sceny, w której rowerowy „pociąg” Joego Skippera mija drużynę Kristiana Blummenfelta. Wówczas dochodzi do słynnego już momentu, w którym Brytyjczyk wydaje dźwięki imitujące szczekanie podwórkowego psa.

Kristian Blummenfelt opowiadał, że wiedział, co może dla niego szykować Joe Skipper i był na to przygotowany. – Miałem nadzieję, że Joe będzie na tyle zmęczony, że słowa ugrzęzną mu w gardle. Jednak ciągle miał na tyle energii, że wydobywał z siebie te dźwięki – mówi na filmie Norweg. Film promocyjny kończy się celną puentą mistrza świata, który mówi: – Ten, który szczeka ostatni, szczeka najgłośniej.

Na Instagramie Pho3nix Foundation można znaleźć jeszcze jeden klip promujący film „Defy The Impossible”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pho3nix (@pho3nixlife)

Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć dokument „Defy The Impossible”?

„Defy The Impossible” zadebiutuje na platformach streamingowych już 8 lipca. Nie wiemy, czy będzie dostępny w ofercie któregoś z operatorów działającym na rynku polskim. Nie jest to jednak problemem, bo już tydzień później film zostanie bezpłatnie udostępniony na stronie Pho3nix Foundation na YouTubie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze