Delta zaprasza na triathlon i duathlon

Płockie Towarzystwo Triathlonu, które w ubiegłym roku obchodziło 20-lecie funkcjonowania, organizuje w tym roku szereg imprez sportowych. Czytelników Akademii Triathlonu na pewno zainteresują dwie z nich: jubileuszowy X Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Płocka oraz IV Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii. Zapisy do tych imprez właśnie wystartowały! Triathlon – Płock odędzie się 13 czerwca 2015 r. W 2014 roku płocki triathlonu ukończyło 297 zawodników (na dwóch dystansach).  Także w tym roku, już po raz trzeci, w ramach zawodów odbędą się  Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.

Zawodnicy będą rywalizować w malowniczej scenerii Wzgórza Tumskiego. Część pływacka zawodów obydwa się w Zalewie Sobótka, a jazda na rowerze i bieg wokół zalewu. Doskonała lokalizacja sprawia, że płocki triathlon jest niezmiernie widowiskowy dla kibiców. Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka jest przyjazny dla początkujących zawodników. W pierwszym starcie, Otwartych Mistrzostwach Płocka Amatorów, zawodnicy rywalizować będą na dystansie 400 metrów pływania – 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka dedykowany jest bardziej zaawansowanym zawodnikom. Rywalizacja odbywa się na dystansie 750 metrów pływania – 20 jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wszystkich zawodników obowiązuje jazda na rowerach MTB.

 

bieg tri

W dotychczasowych edycjach triathlonu startowali zawodnicy ze krajowej czołówki m.in: Filip Przymusiński (sześciokrotny zwycięzca), Krzysztof Augustyniak, Mateusz  Kaźmierczak, Maria Pytel, Monika Smaruj czy Agnieszka Cieślak. Aby wystartować w X Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przelać na konto PTT DELTA opłatę startową.

Formularz zapisów
www.sts-timing.pl/triathlonplock/

Duathlon – Brudzeń Duży, 1 maja 2015 r.
Miejsce, zasady i konwencja rozegrania duathlonu nie ulegną zmianie. Zawodnicy pokonają 5 km biegiem, 23 km na rowerze i 3 km biegiem. Część biegowa odbędzie się na pętlach w parku przy Gimnazjum, a część rowerowa na dwóch rundach po okolicznych miejscowościach. Trasa rowerowa to 22,5 km asfaltu oraz dwa 300 metrowe „odcinki specjalne” po utwardzonej drodze gruntowej. Drafting dozwolony.  W 2014 roku III Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii ukończyły 154 osoby. Dzięki temu zawody w Brudzeniu Dużym mogą się pochwalić największą frekwencją wśród wszystkich polskich duathlonów! Ponadto w klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Daniel Formela, dziesiąty zawodni Mistrzostw Świata w Zofingen w 2013 roku. Opłata podstawowa wynosi 50 PLN, płatna do 15 kwietnia. W tym roku obowiązuje limit 175 zawodników.

Formularz zapisów
www.zapisy.ultimasport.pl/47

Więcej informacji na stronie www.pttdelta.pl

 

plywanie tri

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane