Detektyw Marcin Stajszczyk na tropie znikającego IM

Jakiś czas temu natrafiłem przypadkiem na stronę k226.com i tam na informację o nowych lokalizacjach zawodów pod szyldem IM w 2015 r. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem, że w 2015 r. będą nowe zawody na pełnym dystansie IM w Europie – IM „Benelux” 02/08/2105. Było to po MŚ na Kona.

 

 {gallery}stajszczyk_detektyw1{/gallery}

 
Pełen tekst artykułu znajdziecie na stronie K226.com

 

Postanowiłem zobaczyć, co o tym piszą na stronie IM. A tu niespodzianka –  w tym samym tekście, którego kopię znalazłem na k226.com, na liście nie ma rzeczonych zawodów!

TUTAJ pełen tekst ze znikającymi zawodami IM Benelux.

 

Co więcej na stronie IM w zakładce „Races” także brak tej pozycji. Jak to? Pomyłka? Nie dawało mi to spokoju, więc zacząłem szukać dalej. Google pomógł mi nabrać pewności, że pierwotnie zawody o nazwie  IM Benelux były na oficjalnej stronie IM – fakt, że usunięto z artykułu informację o tych zawodach nie miał już wpływu na informacje zapisane pierwotnie w przeglądarce. Wskazują na to wyniki wyszukiwania jednoznacznie pokazujące, że w pierwszej wersji artykułu na stronie IM pozycja „IM Benelux” istniała.

 

detektywk S2

 

 Szukając dalszych tropów trafiłem na holenderskie forum triathlonowe. Holenderskiego nie znam ni w ząb, ale przecież język triatlonowy jest uniwersalny. Okazało się, że nie tylko ja w tamtym okresie przeprowadzałem śledztwo w tej sprawie. Było nas w sumie trzech… w całej Europie. W sumie sprawa wydawała się przegrana. IM nie zatarł jednak śladów do końca usuwając z listy IM Benelux 2015. Chodzi o to zdanie z artykułu: “IRONMAN’s 2015 European Tour now includes 23 IRONMAN 70.3 races and 13 IRONMAN races.” Czyli mamy mieć 13 pełnych IM w 2015 roku. No to liczymy zawody pełnego dystansu z listy i wychodzi… 12. Jednych zawodów brakuje. Tych usuniętych. Bingo!

Tą pseudo-detektywistyczną zabawą postanowiłem się podzielić na AT, ale Redaktor Naczelny dał mi delikatnie po Ojcowsku do zrozumienia, że nie widzi sensu takiej informacji, że to tylko spekulacje i w sumie nie ma o czym pisać. Przyznałem mu rację, bo sam nie dostrzegałem jasnego przesłania w tym tekście, bardziej zafascynowany byłem swoją spostrzegawczością i tym, że w 15 minut wytropiłem „coś interesującego”, coś co jednak na tamtą chwilę nie nadawało się „na sprzedaż”. I tak minęły 2 m-ce… mniej więcej raz na parę tygodni sprawdzam stronę IM pod kątem ew. nowych zawodów. I właśnie wczoraj w kalendarzu zawodów na pełnym dystansie zobaczyłem to!

 

szerlok S3

Victoria! A jednak miałem rację. IM planował nowe zawody na pełnym dystansie w Europie w dniu 2/08/2015 r. i ktoś z firmy w październiku „wysypał” się z tą informacją zbyt wcześnie. Ale teraz już oficjalnie można o tym powiedzieć. Oficjalna nazwa zawodów to IM The Netherlands – IRONMAN Maastricht – Limburg. Jak pisze organizator Maastricht to 120 tys. miasto, stolica Prowincji Limburg, położony jest Euroregionie Meuse-Rhine, w okolicy takich miast jak Aachen, Düsseldorf, Liège, Bruksela czy Antwerpia. A trasy? Robią wrażenie! Zresztą przeczytajcie sami:

Course
The swim is in the river Maas and goes under the Provincial Government Building, which is partly built over the river. The two-loop bike course follows roads that are famous in the world of cycling — it is the same course as the yearly Amstel Gold Race and also hosted the 2012 UCI Road World Championships. Athletes will enjoy spectacular scenery that has long drawn recreational cyclists and runners, who are increasingly discovering Limburg as the number one location for their sport. The splendid, but difficult, Cauberg Hill in Valkenburg will remain the traditional make-or-break feature of the bike course. The run loop in Maastricht heads up the Sint Pieter Hill and by the beautiful Jeker valley (Jekerdal). The finish line will be in the historic city centre of Maastricht on the Market in front of the City Hall.

 

I zamieszało mi to w głowie… a plan startowy na przyszły sezon mam już praktycznie ułożony i start w IM nie wchodzi w grę… kto się zapisuje? A może ktoś kto jest zapisany na inne zawody IM ma ochotę się przepisać?

Powiązane Artykuły

10 KOMENTARZE

  1. To jest IM dla prawdziwych twardzieli, trasa wysoko selektywna, interwalowa.
    W informacji powyżej napisano, ze trasa kolarska IM to trasa Amstel Gold a na tej trasie oprócz słynnego Cauberg Hill jest jeszcze sporo innych podjazdów. W trakcie Amstel Gold kolarze jadą łącznie 251 km po pętlach. Na trasie oznaczono – uwaga! – 34 podjazdy w tym 4 razy Cauberg. Suma przewyższeń to ponad 4 tys metrów!!! Nawet jeśli weźmiemy poprawkę ze to będzie 180 km to i tak może dać ok. 3000 przewyzszenia. W związku z tym takie IM jak Francja czy Szwajcaria mogą sie schować;))) A do tego zapewne tam wieje:)

  2. Właśnie dzisiaj, teraz, na EuroSport są powtórki klasyków kolarskich z 2014, o godz. 13:45 zaczyna sie relacja z wyścigu Amstel Gold Race;) Wiec jeśli tylko rodzina pozwoli spojrzeć kątem oka w trakcie przygotowań do Wigilii będzie można zobaczyć co czeka śmiałków na IM Netherlands w tym słynny podjazd Cauberg:)

  3. Bardzo ciekawa propozycja:) Być może pierwsi zawodnicy nie będą łamać 9h. Czekam na profil trasy.

  4. Marcinie powiem tak, bardzo ciekawa propozycja i nie wiem czy nie dam się namówić, bo przecież moja firma jest holenderska i fajnie byłoby wystartować tym bardziej, że trasy rowerowe powinny być super 😉 Hm, trzeba to przemyśleć

  5. A teleportacja? Jednego dnia czytam ze IM70.3 będzie w Poznaniu, kładę się spać a rano czytam ze jednak w Gdyni 🙂 IM wie jak budować napięcie.

  6. to na pewno. Ale takie znikające i powracające imprezy to na świecie norma. W Polsce również, o czym świadczy ostatni przypadek Górzna. Dochodzi jeszcze rywalizacja korporacji o organizację zawodów w konkretnych miastach, decyzje władz miasta, radnych, sponsorów…jest sporo przyczyn takich „znikających” zawodów.

  7. A ja myślałem, ze jednak doprowadzenie śledztwa do końca;) Koniec końców jest nowy IM w Europie w środku wakacji i jak ktoś sie spóźnił z zapisami na obecne to będzie jeszcze jedna szansa;) I chyba na AT jesteśmy pierwsi w Polsce którzy o tym piszą;)

  8. Ciekawe co skłoniło Ojca Dyrektora do zmiany zdania, bo zakładam że nie rozwiązanie zagadki 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane