Diablak Beskid Extreme Triathlon – „Poskromić Diabelską Górę”

Na mapie polskiego triathlonu pojawiły się ekstremalnie ciężkie zawody. Na samą myśl, ciarki przechodzą po neoprenowej piance. Beskid Extreme Triathlon to triathlon górski w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Całość dystansu jest zbliżona do pełnego dystansu Ironmana. Zaczynamy od 3,8 km pływania w Jeziorze Żywieckim.  Po zrzuceniu pianki i przygotowaniu się do drugiej części dystansu, zawodników czeka 180 km na rowerze – dwie pętle po 90 km ze wspinaczką na Kubalonkę i Przełęcz Salmopolską z przewyższeniem 3200 metrów. Ostatni etap zaczynamy na rynku w Żywcu i z 330 m.n.p.m wspinamy się na 1725 m.n.p.m. Prawie 44 km biegu górskiego na szczyt Babiej Góry sprawia, że wysiłek jest morderczy. Łączna liczba przewyższeń to 5600m !!!  

 

 

zapisz się już dziś! 

 

arrow downdiablak 2

 

Na trasie rowerowej czekają dwa w pełni zaopatrzone punkty odżywcze. Etixx Sports Nutrition zapewni bidony z izotonikami, carboloaderami, żele i batony. Dodatkowo oczywiście woda, banany, rodzynki. Każdy pakiet startowy będzie wyposażony w bogaty zestaw odżywek na trasę, nadajnik GPS od TrackCourse, dzięki któremu będzie można śledzić pozycję zawodników przez cały czas w internecie i na specjalnie przygotowanym ekranie. Każdy zawodnik, który nie będzie posiadał odpowiedniego sprzętu, będzie miał udostępniony zegarek z GPS z wgraną trasą Diablaka.

 

Zawodnik na trasę biegową musi zabrać:


1. Plecak lub nerkę biegową
2. Pojemnik na wodę min. 1 litr
3. Telefon komórkowy (z roamingiem) z kontaktem ICE !!!
4. Dowód osobisty
5. Folia NRC
6. Czapka lub chusta typu buff
7. Rękawiczki
8. Kurtka wiatroodporna z długim rękawem
9. Gwizdek
10. Numer startowy / dostarcza BET /
11. Mapę trasy / dostarcza BET /

 

 

diablak3 luty2016

 

Przewidziane są limity czasowe na poszczeglnych etapach: pływackim, rowerowym i w dwóch miejscach na biegu: w Korbielowie i Na Żywieckich Rozstajach. Nie zmieszczenie się w limicie, będzie jednoznaczne z niemożliwością kontynuowania zawodów.  Symboliczna meta będzie znajdować się na szczycie Diablaka 1725 m.n.p.m., uroczyste zakończenie odbędzie się w Schronisku na Markowych Szczawinach. Organizator zapewnia nocleg i transport ze schroniska. 

 

diablak5 luty2016

 

 

Każdy zawodnik, który ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę techniczną finiszera oraz najważniejsze – miano DIABLAKA 2016.

 

Ktoś chętny na poskromienie Diabelskiej Góry?

 

Pierwszą kobietą, która potwierdziła swój start w Diablaku jest aktorka, która uprawia triathlon, od dawna biega i prowadzi aktywny tryb życia:
Joanna Jabłczyńska! 
W rozmowie z organizatorami mówi, że ma ogromną pokorę i szacunek do tego dystansu, wie, że będzie bardzo ciężko, ale podejmie wyzwanie! 

 

Asia diablak_luty2016

 

Pierwszy oficjalny tak trudny triathlon w Polsce już 19 czerwca 2016 roku. Nie możemy się doczekać! Dołącz do nas! 

 

arrow down

 

 

 

Diablak A4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze