Dlaczego małe imprezy są dobre dla debiutantów?

Czy startowanie w małych imprezach może być korzystne dla debiutantów? Pokazujemy, dlaczego na początku przygody z triathlonem warto rozważyć udział w mniejszych, lokalnych zawodach. 

Mniejsze ryzyko popełnienia błędu

Przed swoimi startami nerwowość odczuwają nawet bardzo doświadczeni zawodnicy. Co dopiero amator, który stawia pierwsze kroki w triathlonie…

Stres przedstartowy można zminimalizować na wiele sposobów. Jednym z nich jest startowanie w mniejszych imprezach. Po pierwsze, panuje na nich bardziej kameralna, luźna atmosfera. Zawodnicy chętniej ze sobą rozmawiają i sobie pomagają.

Po drugie, odnalezienie się na miejscu zawodów nie nastręcza żadnych trudności. Można poruszać się bez mapki. Z racji tego, że skala tego przedsięwzięcia jest znacznie mniejsza, wszędzie jest bliżej i wszystko dzieje się szybciej, nie trzeba przyjeżdżać na start z dużym wyprzedzeniem czasowym.

To wszystko przekłada się na wymierną korzyść dla niedoświadczonego zawodnika: mniejszy stres. A mniejszy stres i większa pewność siebie ma bezpośrednie, korzystne przełożenie na zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu (np. związanego z przekroczeniem zasad zapisanych w regulaminie zawodów, pomyleniem trasy etc.).

Strefa zmian Greatman Kórnik

ZOBACZ TEŻ: Krajobraz po pandemii – Paweł Kotas o organizacji lokalnych zawodów

Można uczyć się szybciej i więcej

Zawody mniejsze, lokalne odbywają się bardzo często. Gdy sezon jest w pełni, właściwie w każdy weekend znaleźć można ciekawe wydarzenie w obrębie jednego czy dwóch województw od swojego miejsca zamieszkania.

Dzięki częstym startom amatorzy mogą znacznie szybciej zdobywać niezbędne doświadczenie. Zwiększona częstotliwość startów w oczywisty sposób podraża uprawianie triathlonu, dlatego istotne jest to, żeby brać udział w wyścigach blisko domu i żeby koszty logistyczne ograniczać do absolutnego minimum. Opłaty startowe na lokalnych zawodach są również niższe niż w imprezach większych, wyższej rangi.

Greatman Kórnik

Doskonały moment na debiut

Już w najbliższą sobotę (17 września) nadarzy się okazja do tego, żeby wystartować w rodzinnych zawodach, które rozegrane zostaną nad Jeziorem Lubie (gmina Kłodawa Gorzowska). Do ścigania i do wspólnej zabawy zapraszają organizatorzy cyklu Greatman Triathlon.

Startować można indywidualnie oraz w sztafecie. Na dystansie 1/8 IM oraz 1/4 IM. Na imprezie Greatman Triathlon Kłodawa mile widziane są rodziny z dziećmi. Rodzice mogą zapisywać swoje pociechy do wyścigów Greatkids. Tego dnia każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego.

Dojazd na start

Biuro zawodów znajdować się będzie w altanie w Ośrodku Wypoczynkowym Lipy nad jeziorem Lubie w gminie Kłodawa Gorzowska.

Biuro, start, meta i strefa zmian znajdują się w obrębie 50 m. Z trasą zawodów można zapoznać się na stronie organizatora – tutaj.

Plan sytuacyjny - Greatman Kłodawa Gorzowska

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane