Niższa opłata startowa na triathlon w Dąbrowie Górniczej!

19 czerwca 2016 odbędzie się II edycja Dąbrowa Górnicza Triathlon. Tym razem organizatorzy – Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni i CSiR w Dąbrowie Górniczej – zdecydowali się na przeniesienie rywalizacji do centrum miasta. Szybka trasa kolarska po głównych ulicach Dąbrowy Górniczej i pętla biegowa w Parku Hallera – to wszystko ma na celu popularyzację triathlonu i podniesienie widowiskowości. Zawody zostaną rozegrane na typowym sprinterskim dystansie: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu. Zawodnicy będą klasyfikowani w kategoriach: Open kobiet i mężczyzn oraz  wiekowych (K/M: 16-29; 30-39; 40-49; 50+) oraz sztafet (bez podziału na płeć).

 

Od pierwszej edycji w Dąbrowa Górnicza Triathlon zwracają niskie opłaty startowe. Tylko do końca kwietnia obowiązują niższe opłaty za pakiet startowy – 100zł (do 12.06.2016 – 120zł, w dniu zawodów – 150zł). Dlatego impreza przyciąga rzeszę amatorów, również tych, którzy startują pierwszy raz. Dodatkową zachętą dla niech jest, że mogą stanąć w ramię z osobami znanymi z ekranu ( w tej edycji na starcie m.in.: Karolina Gorczyca, Robert Rozmus, Roman Polko, dziennikarz Polsatu Marek Kacprzak, aktor Piotr Nowak) i elity tri ( m.in. swój start zapowiedział Sylwester Kuster i zawodnicy Pro Tri Team z Marysią Cześnik na czele).

 

Impreza została objęta patronatami medialnymi: TVP3 Katowice, Radia Eska i Akademii Triathlonu oraz patronatami honorowymi: Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy i Jerzego Buzka Posła Parlamentu Europejskiego.

Dąbrowa Górnicza Triathlon jest wspierany dotacją z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

 

Film z I edycji: 

 

Galerie zdjęć z I edycji: 

http://www.dgtriathlon.pl/galeria/ 

 

Więcej o imprezie na:

http://www.dgtriathlon.pl/

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze