Doktor Marcin Stajszczyk w zespole ekspertów AT!

3

MIło mi poinformować, że do zespołu ekspertów Akademii Triathlonu dołączył kolejny lekarz. Grono znakomitych fachowców z dziedziny medycyny, którzy zajęli się triathlonem i współpracują z Akademią, powiększyło się o kolejnego lekarza. Naszym ekspertem został  dr n. med. Marcin Stajszczyk. Jest to drugi – obok profesora Artura Pupki – lekarz, który będzie nas wspierał fachową wiedzą z zakresu medycyny. Marcin Stajszczyk jest specjalistą reumatologiem i specjalistą chorób wewnętrznych, absolwentem Wydziału Medycznego Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny) w Katowicach, na której w 1998 r. obronił pracę doktorską. Pracę zawodową rozpoczynał w Katedrze Biochemii w Zakładzie Biochemii Klinicznej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz w Klinice Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej PSK im. Mielęckiego w Katowicach. Aktualnie pracuje w Śląskim Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym im. Gen. J.Ziętka w Ustroniu, w którym m.in. pełni funkcję koordynatora leczenia biologicznego. Główny temat zainteresowań zawodowych stanowią zapalne choroby reumatyczne oraz nowoczesne sposoby ich leczenia. Jest także m.in. członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Od niedawna początkujący triatlonista (treningowo) z ambitnymi planami na przyszłość. Z AT związany od kilku miesięcy, a od sierpnia oficjalny członek AT Team. Spoglądający w głąb naukowej strony sportów wytrzymałościowych z zaciekawieniem.

 

Panie Doktorze, bardzo dziękuję za gotowość współpracy i pierwszy, niezwykle merytoryczny i cenny artykuł, jaki właśnie ukazał się na Akademii Triathlonu (Ryzyko nagłej śmierci w sportach wytrzymałościowych).

 

Miło nam, że tak znakomici eksperci decydują się  na wspołpracę z Akademią Triathlonu i wsparcie nas fachową wiedzą. Dziękuję.

Łukasz Grass

Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here