Doktor Marcin Stajszczyk w zespole ekspertów AT!

MIło mi poinformować, że do zespołu ekspertów Akademii Triathlonu dołączył kolejny lekarz. Grono znakomitych fachowców z dziedziny medycyny, którzy zajęli się triathlonem i współpracują z Akademią, powiększyło się o kolejnego lekarza. Naszym ekspertem został  dr n. med. Marcin Stajszczyk. Jest to drugi – obok profesora Artura Pupki – lekarz, który będzie nas wspierał fachową wiedzą z zakresu medycyny. Marcin Stajszczyk jest specjalistą reumatologiem i specjalistą chorób wewnętrznych, absolwentem Wydziału Medycznego Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny) w Katowicach, na której w 1998 r. obronił pracę doktorską. Pracę zawodową rozpoczynał w Katedrze Biochemii w Zakładzie Biochemii Klinicznej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz w Klinice Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej PSK im. Mielęckiego w Katowicach. Aktualnie pracuje w Śląskim Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym im. Gen. J.Ziętka w Ustroniu, w którym m.in. pełni funkcję koordynatora leczenia biologicznego. Główny temat zainteresowań zawodowych stanowią zapalne choroby reumatyczne oraz nowoczesne sposoby ich leczenia. Jest także m.in. członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Od niedawna początkujący triatlonista (treningowo) z ambitnymi planami na przyszłość. Z AT związany od kilku miesięcy, a od sierpnia oficjalny członek AT Team. Spoglądający w głąb naukowej strony sportów wytrzymałościowych z zaciekawieniem.

 

Panie Doktorze, bardzo dziękuję za gotowość współpracy i pierwszy, niezwykle merytoryczny i cenny artykuł, jaki właśnie ukazał się na Akademii Triathlonu (Ryzyko nagłej śmierci w sportach wytrzymałościowych).

 

Miło nam, że tak znakomici eksperci decydują się  na wspołpracę z Akademią Triathlonu i wsparcie nas fachową wiedzą. Dziękuję.

Łukasz Grass

Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu

 

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Witam… po raz drugi;-)
    Darku – przy Twojej wiedzy eksperckiej dot. triatlonu proponuje wyjście na szczyt góry a nie mysią norkę;-)

  2. Gratulacje, Panie doktorze. Profesor i Doktor – potężna siła wiedzy.
    Trzeba się będzie powoli do mysiej dziurki schować 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane