„Triathlon nigdy nie będzie taki sam”. Dokument o sezonie PTO

Zanim jeszcze opublikowany zostanie harmonogram drugiego sezonu PTO Tour, organizacja opublikowała interesujący film dokumentalny, w którym podsumowuje najważniejsze wydarzenia i wyścigi poprzedniego roku.

ZOBACZ TEŻ: Czemu profesjonaliści chcą wybierać wyścigi PTO zamiast IRONMAN?

Sporo działo się w pierwszym sezonie PTO Tour. Zawodnicy startowali w kilku wyścigach, gdzie rywalizowali o wysokie nagrody. Professional Triathletes Organization zaskoczyła mocną obsadą wszystkich wydarzeń, ściągając na swoje wyścigi największe gwiazdy triathlonu. Teraz najważniejsza wydarzenia zobaczyć można w filmie dokumentalnym opublikowanym na kanale YouTube – PTO HUB.

Sezon rozpoczął się od wyścigu charytatywnego, w którym profesjonaliści, gwiazdy i sportowcy niepełnosprawni rywalizowali w Los Angeles. Gwiazdy reprezentowali tam były zawodnik UFC Paul Fielder oraz medalistka olimpijska Heather Fell. Podczas tej rywalizacji oglądać można było też Sama Longa i Lionela Sandersa.

Gentle z dwoma zwycięstwami PTO Tour

Inauguracyjny sezon PTO zapoczątkowany został zawodami Canadian Open. Najlepsi zawodnicy z całego świata pojawili się w Edmonton. Pośród kobiet zwyciężyła Ashleigh Gentle, która wyprzedziła Paulę Findlay. Norwedzy zdominowali rywalizację mężczyzn, bo wygrał Gustav Iden, a Kristian Blummenfelt zajął 2. miejsce.

Collins Cup, które odbyło się pod koniec sierpnia, zwróciło uwagę fanów triathlonu nie tylko ze względu na oprawę, ale ciekawe mecze. W rywalizacji drużyny Europy, Ameryki i ekipy międzynarodowej drużyna Starego Kontynentu nie dała żadnych szans rywalom.

We wrześniu zawodnicy startowali w ogromnym upale podczas US Open w Dallas. WSzystkich zaskoczył Colin Chartier, który pokonał tam między innymi Magnusa Ditleva i Sama Longa. Pośród kobiet drugie zwycięstwo odniosła Ashleigh Gentle, która po doskonałym biegu pokonała Taylor Knibb. Wszystkie te wydarzenia oglądać można było między innymi w relacjach telewizyjnych, a dzisiaj także w poniższym filmie.

Drugi sezon PTO Tour zapowiada się jeszcze ciekawiej. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że harmonogram zawodów powiększony zostanie o 2 kolejne wyścigi. Jeden z nich odbędzie się w Europie (PTO European Tour), a drugi w Azji (PTO Asian Tour). W najbliższym czasie poznamy dokładne daty wyścigów.

Harmonogram znają już zawodnicy. Niektórzy z nich zadeklarowali już również, że swoje plan wyścigowe będą w tym roku podporządkowywali właśnie rywalizacji w ramach PTO.

Rabbit2
Rabbit2
Redaktor.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze