Dom Polski po raz pierwszy pojawi się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Miejsce spotkań sportowców, mediów i kibiców. Dom Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu stanie w Lasku Bulońskim, niedaleko kortów im. Rolanda Garrosa.

ZOBACZ TEŻ: Polscy olimpijczycy za medal dostaną… mieszkanie? Ile wyniesie ich wypłata? 

Największe światowe komitety mają podobne miejsca podczas IO. Dom Polski w tym roku pojawi się po raz pierwszy w historii. Polski Komitet Olimpijski ogłasza nie tylko stworzenie przestrzeni do kontaktu, lecz także atrakcje dla odwiedzających.

Rekordowe igrzyska olimpijskie?

PKOI zapowiedziało już rekordowe wynagrodzenia dla sportowców. Na zdobywców medali czekają mieszkania, diamenty inwestycyjne, nagrody pieniężne, a nawet obrazy. Decyzje komitetu spotkały się zarówno z uznaniem, jak i krytyką dotyczącą m.in. powiązań politycznych.

Na wyjątkowo wysokich nagrodach nowości się nie kończą. W tym roku podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu pierwszy raz stanie Dom Polski. Będzie on jednocześnie miejscem kontaktu i rozrywki dla sportowców i wszystkich zainteresowanych. Na ten moment zapowiedziane jest powstanie w jego obrębie mini kortów tenisowych.

– My będziemy mieli to pierwszy raz i mam nadzieję, że będzie to fantastyczne miejsce kulturalno-sportowe. Pod tym względem jesteśmy już gotowi – opowiadał Radosław Piesiewicz, prezes PKOl.

Dom Brytyjski podczas IO w 2016 roku

– Sport buduje dobrą atmosferę, dobre nastroje w społeczeństwie – dodaje Piesiewicz. Liczę na to, że te igrzyska olimpijskie udowodnią, że jesteśmy jednością, bo tego nam mocno brakuje.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze