Dominacja Damentki w finale 4Mobility Grand Prix w Aqathlonie

Kamil Damentka nie dał szans rywalom podczas finałowych zawodów 4Mobility Grand Prix w Aqathlonie pościgowym, które odbyły się w minioną niedzielę w Rumi.

 

Dla Kamila Damentki to pierwszy w tym roku start w Polsce i kolejny sprawdzian formy przed rozpoczynającym się już niebawem sezonem triathlonowym. Start z pewnością może zaliczyć do udanych. Na uwagę zasługuje w szczególności czas biegu. 19-latek pokonał 5km w 15 minut i 18 sekund.

 

– W tym roku chcę pokonać barierę 15 minut na tym dystansie – mówi Kamil Damentka. – W Rumi biegłem sam od startu do mety. Pierwsze dwa kilometry pobiegłem dość zachowawczo, ale czułem się dobrze, więc przyspieszyłem. Ostatnie trzy kilometry przebiegłem w 9 minut i miałem jeszcze sporą rezerwę, a jestem przecież po ciężkim okresie przygotowawczym w Hiszpanii. Widać, że treningi pod okiem Jana Rehuli przynoszą efekty – dodaje.

 

Kamil dobrze wypadł również na pływalni, gdzie ścigano się na 800 m. Uzyskał drugi czas (9:23,03), ustępując tylko… Kacprowi Stępniakowi (8:56,08). Kacper nie przystąpił jednak do biegania, bo dopiero wraca po kontuzji do intensywnych treningów.

 

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

 

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish oraz Powerbar.

 

Więcej informacji o Elemental Tri Team można znaleźć na stronie www.triteam.pl oraz na www.facebook.com/elementaltriathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze