Dominik Dańkowski i Anna Wer mistrzami Polski w crosstriathlonie

Błoto, deszcz i śliska trasa. Właśnie z takimi warunkami musiała zmierzyć się ponad setka uczestników Bielawa Cross Triathlon, który były jednocześnie crosstriathlonowymi mistrzostwami Polski.

W Bielawie na Przedgórzu Sudeckim ponad setka zawodników mierzyła się w zawodach crosstriathlonowych będących jednocześnie mistrzostwami Polski – Bielawa Cross Triathlon. Uczestnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania w postaci dwóch okrążeń z australijskim wyjściem z wody. Później czekały ich 22 kilometry średnio trudnej trasy szutrowej z błotem i kamieniami. Ostatnią częścią był 2 okrążenia biegowe (łącznie 5 km po trawie, szutrze, asfalcie i piasku) wokół Jeziora Bielawskiego.

Dominacja Dańkowskiego

Pośród mężczyzn dobrze rozpoczął Dominik Dańkowski, który po części pływackiej miał czas 10:23 i o sekundę wyprzedzał Dawida Mielke, a o kilka sekund Jana Chrzanowskiego.

Dańkowski doskonale radził sobie także w części rowerowej. Dystans 22 kilometrów pokonał w czasie 1:10:21. Za jego plecami pojawił się Bartłomiej Iwański, który podczas zeszłorocznej edycji MP zdobył brązowy medal.

Lider pobiegł pewnie do samej mety, notując jeden z lepszych czasów na tym etapie rywalizacji. Dańkowski na mecie zameldował się w czasie 1:28:29, mając ponad 2 minuty przewagi nad Bartłomiejem Iwańskim (1:31:58). Trzecie miejsce w zawodach zajął Pavel Jindra z Czech, ale brązowym medalistą mistrzostw Polski został Jan Chrzanowski (1:36:02).

Wer przed Petters w rywalizacji kobiet

W wyścigu kobiet część pływacką najszybciej pokonały Dominika Sasin (11:25) oraz Julia Sanecka (11:26). Część rowerowa to jednak pokaz klasy Anny Wer. Zawodniczka z Cieszyna przejechała ten etap w czasie 1:28:24, mając ponad 4 minuty przewagi nad kolejną rywalką!

Klaudia Petters, która na biegu ścigała Wer, odrobiła tam ponad 2 minuty tej straty, ale liderka zdołała obronić swoją pozycję. Anna Wer dotarła do mety w czasie 1:52:36, zostając mistrzynią Polski. Klaudia Petters drugi raz z rzędu ze srebrem (1:54:09). Zadowolona mogła być Katarzyna Galewicz, która zeszłoroczną 5. pozycję poprawiła w tej edycji. Uplasowała się na 3. miejscu z czasem 1:56:28.