Doskonały start naszych w PŚ w Korei! Posłuchaj wywiadu.

0

To była udana sobota dla naszej triathlonistki i triathlonistów, którzy wystartowali w Pucharze Świata w Korei na dystansie olimpijskim. Maria Cześnik zajęła drugie miejsce, Marek Jaskółka również wskoczył na ten sam stopień podium, a Sylwester Kuster był blisko medalowej pozycji, zajmując ostatecznie czwarte miejsce – zabrakło mu 18 sekund do trzeciego Rosjanina.  Przemysław Szymanowski był trzydziesty. Reprezentantów Polski rozdzielili bracia Rosjanie. Dimitrij Polyanskiy był pierwszy, a Igor Polyanskiy trzeci. Już od pierwszej zmiany wszystko układało się dobrze dla polskich zawodników. Zarówno Jaskółka jak i Kuster wyszli z wody w drugiej, dużej grupie, tuż za 5-osobową. Bracia Polyanscy współpracowali ze sobą na pływaniu i rowerze – trochę mogło to przypominać walkę braci Brownlee podczas Igrzysk olimpijskich w Londynie. Nawet końcówka była podobna bowiem Dimitry zgubił pozostałych zawodników i nie oglądając się za siebie zmierzał po pierwsze miejsce, wbiegając na metę z przewagą 27 sekund. 

 

Oto szczegółowe wyniki pierwszej dziesiątki kobiet i mężczyzn.

 

{gallery}wyniki_korea_2012{/gallery}

 

Niestety nie udało nam się połączyć z Marią Cześnik i Markiem Jaskółką, ale tuż po zakończeniu zawodów rozmawialiśmy z Sylwestrem Kusterem i Przemkiem Szymanowskim. Posłuchajcie, co mówią o swoim starcie i zawodach Pucharu Świata.

 

{enclose kuster_szyman_korea.mp3}

 

WIELKIE GRATULACJE OD AKADEMII TRIATHLONU.

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here