Dowbor triumfuje. Grass w różu!

Ta rywalizacja podgrzała emocje środowiska triathlonowego do czerwoności, a w zasadzie do „różowości”! Przyjecielski zakład, którego stawką było ubranie różowego trykotu, rozstrzygnięty! W rywalizacji Dowbor – Grass w ramach Beko Ełk Triathlon 2013 zwycięstwo odniósł ten pierwszy.

 

Łukasz Grass przez wielu był uznawany za faworyta. Jednak piękno sportu tkwi w jego nieprzewidywalności. W sobotę Maciek miał swój dzień. Już po pływaniu wypracował sobie prawie 2,5-minutową przewagę nad Łukaszem, a później na każdej z 7 pętli rowerowych zyskiwał sekundy. Na domiar złego Łukasz popełnił błąd – nie zjechał z trasy rowerowej we właściwym momencie i dołożył sobie około 2 kilometrów.

 

– Straciłem przez to cenne minuty, które na biegu były już nie do odrobienia. Do nikogo nie mam o to żalu. To moje gapiostwo. Walczyłem z całych sił. Maciek był tego dnia lepszy. Zrewanżuje mu się na Mistrzostwach Świata Ironman w Las Vegas – mówi Łukasz Grass.

 

– Nie zapominajmy, że nasza rywalizacja to przede wszystkim zabawa, której celem jest promocja triathlonu w Polsce. Łukasza uważam za swojego przyjaciela, a możliwość rywalizowania z nim to zaszczyt. Zwycięstwo cieszy, a jakże, ale jeszcze bardziej cieszy, że tak wielu ludzi usłyszało o naszej ukochanej dyscyplinie – mówi Maciej Dowbor.

 

Łukasz Grass dotrzymał słowa, wdział różowy trykot i wręczył Maćkowi Dowborowi na scenie, w obecności kilkuset osób, pamiątkowy puchar dla zwycięzcy „Pojedynku 10-lecia w polskim triathlonie” (tak określił go Jerzy Górski).

 

W Beko Ełk Triathlon 2013 wystartowało łącznie ponad 400 osób. Najwięcej, bo prawie 300 na dystansie olimpijskim. Zwycięzcą imprezy został Adam Głogowski z AZS AWF Katowice z czasem 1:58:08. Drugie miejsce zajął Mateusz Rak z UKS Tri-Saucony Rumia (1:58:48), a trzecie Victor Aloshyn z Ukrainy (2:02:00).

Wśród kobiet triumfowała nasz olimpijka Maria Cześnik (2:14:31) przed Magdaleną Mielnik (2:16:57) i Zuzanną Ratkowską (2:22:21).

 

W zawodach wystartowali również członkowie Teamu Biegiemnapomoc.pl – aktorzy Tomasz Karolak, Waldemar Błaszczyk oraz Piotr Nowak, sportsmenka Iwona Guzowska i dziennikarz telewizyjny Marek Kacprzak. Przypominamy, że wszyscy ww. zbierają pieniądze na rzecz Fundacji Synapsis zajmującej się terapią osób z autyzmem.

 

Beko Ełk Triathlon 2013 to pierwsze w Polsce zawody, które odbyły się w tzw. formule barcelońskiej. Zawodnicy startowali w seriach, a ostateczna klasyfikacja powstała po zsumowaniu czasów.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Oj. Dyrektorze…..i M.Dowborze…liczymy na felietony…kruca jego jucha 🙂 Pełne emocji felietony…

  2. Wiesz….spodobał mi się ten różowy trykocik i zastanawiam się, czy nie wystartować w nim w zawodach. Serio! Muszę tylko przetestować na treningu, czy jest OK. Jeśli tak, to zabiorę do Zurichu i/lub Vegas i zobaczymy. Będę przynajmniej widoczny dla moich kibiców na miejscu 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane