DP Triathlon Zgorzelec – czyli olimpijka i sprint z draftem

Dyskonty Paliwowe Triathlon Zgorzelec to jedna z niewielu imprez w Polsce, która jest prawdziwą olimpijką, a już na pewno jedynym triathlonem, który zaczyna się w Niemczech, a kończy w Polsce. W wielu polskich imprezach, określanymi olimpijkami, podobieństwo do prawdziwego dystansu olimpijskiego kończy się na ich dystansie. Organizator zawodów w Zgorzelcu, idzie kilka kroków dalej. Regulamin zawodów pozwala na drafting i jazdę w grupie, co dodaje rywalizacji aspekt strategiczny. Warto czasami popłynąć mocniej, by na etapie rowerowym współpracować z mocniejszymi kolarzami, lub podgonić na początku, by dojechać do grupy, która jedzie Twoim tempem, i potem być dzięki temu dużo świeższym na biegu. Formuła zawodów z draftingiem oznacza również zakaz korzystania z rowerów czasowych. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Etap pływacki, jak co roku, odbędzie się w pięknym, niemieckim jeziorze Berzdorfer See, położonym kilkanaście kilometrów na południe od Zgorzelca. Sprinterzy będą mieli do pokonania jedną pętlę 750 metrową, a „olimpijczycy” – dwie.

Od zeszłego roku, etap kolarski odbywa się na nowej trasie. Szybszej, lepszej jakościowo i bezpieczniejszej. Trasa prowadzi od strefy T1 położonej tuż przy jeziorze, do stadionu miejskiego w Zgorzelcu. Sprint to typowa trasa z punktu A do punktu B o długości 20km, Olimpijka w środku trasy ma dodatkową pętlę, by łączna długość trasy wyniosła 40km. Widać to dobrze na poniższej grafice.

Etap biegowy, to dwie lub cztery 2,5km pętle po Zgorzeleckich ulicach i parku, z metą na bieżni tartanowej, gdzie zawodnicy mają możliwość finiszu w pięknym stylu, aż do mety.

Zgorzeleckie zawody rozgrywane będą na dwóch dystansach, Sprint (0.75/20/5) i Olimpijka (1.5/40/10), dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie! Dla początkujących, lub nawet bardzo początkujących dystans sprinterski, a dla tych ambitniejszych – dystans olimpijski.

 

DP Triathlon Zgorzelec to również impreza wspierająca młodzież. Zawody organizowane są przy współpracy z Polskim Związkiem Triathlonu, co oznacza obowiązek posiadania licencji w dzień startu. Całość pieniędzy, zebrana ze sprzedaży licencji przekazana jest na rozwój polskiej, triathlonowej młodzieży. Organizator triathlonu w Zgorzelcu idzie jeszcze dalej i pakiet startowy dla młodzieży oferuje za całe 0 złotych! ZERO! Warunki są dwa: zawodnik musi mieć mniej niż 18 lat oraz posiadać ważną licencję PZTri.

DP Triathlon Zgorzelec to tylko jeden z wielu etapów cyklu prowadzonego przez organizatora. Puchar Sportów Wytrzymałościowych, to 7 rund rywalizacji sportowej na różnych dystansach w bieganiu, duathlonie i triathlonie. Cykl kończy się 8 etapem nazwanym KONFBALem. Rano konferencja z wykładami związanymi ze sportami wytrzymałościowymi oraz dekoracją 100!!!!! najlepszych sportowców całego cyklu, a wieczorem BAL, na którym wszyscy sportowcy mogą spotkać się dla odmiany na parkiecie, a nie na trasie zawodów.

Po szczegóły zawodów zapraszamy na www.triathlonzgorzelec.pl

Zawody zorganizowane będą dzięki:

 

DASHRADE – sponsorowi głównemu

Dyskonty Paliwowe – sponsorowi strategicznemu

 

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. To smutne, że jest tak mało zawodów z draftingiem. Kiedyś pisało się, że są zawody bez draftu i to było coś nowego. Teraz jest na odwrót.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,290ObserwującyObserwuj
430SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze