DP Triathlon Zgorzelec to jedyny w Polsce triathlon ze startem w Niemczech i metą w Polsce

DP Triathlon Zgorzelec to jedyna w Polsce, międzynarodowa, impreza triathlonowa ze startem w Niemczech i metą w Polsce.

Zawody rozgrywają się dystansie olimpijskim (1.5km pływania, 40km roweru, 10km biegu) oraz sprinterskim (750m pływania, 20km roweru, 5km biegu). Warto podkreślić, że nie ogranicza się to tylko do dystansu, a również do reszty regulaminu zawodów. To jedna z niewielu imprez w Polsce, w której na etapie kolarskim dozwolona jest jazda w grupie. Jednocześnie korzystanie z rowerów czasowych w tych zawodach jest zabronione.

Etap pływacki odbywa się w pięknym, bardzo czystym niemieckim jeziorze Berzdorfer See, tuż przy granicy z Polską, około 10 km od Zgorzelca. Ze strefy T1 przy jeziorze, zawodnicy na rowerach przekraczają granicę państw i zmierzają w kierunki strefy T2 położonej na stadionie miejskim w Zgorzelcu. Wybiegając ze stadionu, zawodnicy mają do pokonania 2 lub 4 pętle po parku i ulicach Zgorzelca. Triathloniści kończą zawody wbiegając na stadion i finiszując na tartanowej bieżni lekkoatletycznej.

 

Słuchając głosu ludzi, w tym roku termin zawodów został przesunięty z połowy września na połowę lipca. Zapewni to dużo bardziej przewidywalne warunki pogodowe i datę w samym środku sezonu triathlonowego.

Dyskonty Paliwowe Triathlon Zgorzelec to również 6 z 8 rund Pucharu Sportów Wytrzymałościowych. Inne imprezy wchodzące w cykl PSW to między innymi: Triathlon Mietków, Triathlonowa Sztafeta Triathlonowa, a całość kończy się sportową konferencją oraz balem sportowców.

 

Zawody odbywają się dzięki naszym sponsorom:

 

#DASHRADE – jako sponsor główny, który każdego z zawodników w pakiecie startowym wyposaży w żele energetyczne oraz tabletki musujące z Magnezem i witaminą B6.

Dyskonty Paliwowe – jako partner strategiczny

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane