Drugi dzień Enea Bydgoszcz Triathlon – wyniki 1/2 i 1/8 IM

Drugi dzień sportowej rywalizacji w Enea Bydgoszcz Triathlon rozpoczął się od wyścigu na dystansie ½ Ironmana. Bezkonkurencyjny w tym wyścigu był Tomasz Marcinek, który dzień wcześniej, na dystansie 1/4 IM wywalczył drugie miejsce. Zawodnicy rywalizowali także na 1/8 IM. Na tym dystansie odnotowano wyjątkowo wysoką frekwencję kobiet.

Dystans ½ Ironmana

Bezkonkurencyjny na połówce w Bydgoszczy był Tomasz Marcinek, który dzień wcześniej wywalczył drugie miejsce na krótkim dystansie, czyli na ¼ IM. Zawodnik uzyskał czas 04:00:47 i zwyciężył z wyraźną przewagą nad drugim w klasyfikacji generalnej, Łukaszem Lisem. Przewaga czasowa zwycięzcy wyniosła bowiem 9 min. 34 s. Trzecie miejsce wywalczył Paweł Reszke.

Rywalizację kobiet zwyciężyła Karolina Jędrocha, uzyskując czas 04:41:05. Drugi rezultat w klasyfikacji kobiet na bydgoskiej połówce uzyskała Anna Peterek (04:43:24), a trzeci – Katarzyna Jonio(04:50:06).

Ciekawym aspektem bydgoskiej połówki jest to, że cały docinek pływacki, czyli 1900 m, wyznaczony jest z prądem rzeki Brda. Zawodnicy ścigający się na tym dystansie, mieli więc możliwość uzyskania na pływaniu wyjątkowo korzystnych wyników czasowych.

Dystans 1/8 Ironmana

Rywalizacja sprinterska na trasie zawodów była emocjonująca. Szybkie tempo na trasie pływackiej (pływanie z prądem rzeki), bezpośrednia rywalizacja kolarska i biegowa, zmiany na pozycji lidera, mogły trzymać kibiców w napięciu. Ostatecznie, najlepszy w wyścigu był Tomasz Słupik, Który uzyskał czas (00:54:59). Drugie miejsce wywalczył Łukasz Krieger, przegrywając rywalizację o 21 s (00:55:20). Trzecie miejsce zajął Karol Janicki, uzyskując czas 00:56:17.

Do rywalizacji na dystansie 1/8 Ironmana w Bydgoszczy przystąpiło 338 kobiet. W całej stawce tego wyścigu, udział kobiet wyniósł aż 30% spośród wszystkich startujących, co w triathlonie stanowi wyjątkowo wysoką frekwencję. Najlepszą zawodniczką na tym dystansie była Angelika Kowalska (01:02:27). Na drugim miejscu podium stanęła Agnieszka Kropiewnicka (01:03:43), brązowy medal wywalczyła Anna Andrałojć.

Wyniki sztafet

Na dystansie 1/2 IM, miejsca na podium wywalczyły następujące drużyny (kategoria open):

1. Global Prospect Team (Weronika Groń, Tomasz Olejnik, Dariusz Nożyński)

2. SPORT ZDROWIE KONDYCJA – PIOTR SZEWCZUK (Karol Bagrowski, Patryk Szewczuk, Mikołaj Zięba)

3. ALE Tri Team (Monika Jadczak, Kajetan Biczkowski, Tomasz Popławski)