Duathlon dla twardzieli.

0

Gdzie trzeba wystartować, aby sprawdzić, czy jest się prawdziwym twardzielem? Każdy powie: „Oczywiście, że Ironman na Hawajach !”. Pytam gdzie jeszcze? – Padną odpowiedzi, że Xterra, Inferno, a może HST. A ja odpowiadam Wam, że 3 maja można przyjechać do Janoszyc koło Płocka. Miejscowość położona w sercu Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego będzie w tym roku nie lada zagadką dla polskich triathlonistów. Ale po kolei!

 

 

 

22 marca na stronie Płockiego Towarzystwa Triathlonu DELTA pojawiła się informacja „To już pewne! Szykujcie się na duathlon w Szwajcarii”. Miło nam ogłosić, że Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA wraz z Andrzejem Dwojnychem, wójtem gminy Brudzeń Duży, zorganizują 3 maja 2012 roku I Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii. Miejsce rozegrania zawodów – Zielona Dolina w Janoszycach. Zawody odbędą się w odmianie „cross duathlon”, czyli na rowerach MTB. Dystans z jakim zmierzą się zawodnicy to : 3 km biegu, 10 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Oto trasy rowerowa (czerwona) i biegowa (niebieska):

 

{gallery}delta_trasy{/gallery}

 

Co w tym wyjątkowego, że 2 godziny drogi od Warszawy odbędzie się duathlon na „góralach” na sprinterskim dystansie 3-10-2 km? Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii jest wyjątkowy ze względu na swoją trasę! Krótkie dystanse nie zostały wybrane przypadkowo. Bieg odbywa się na rundzie jednego kilometra, na której zawodników czekają do pokonania trzy stumetrowe podbiegi. „Lekko podmęczeni” zawodnicy rozpoczną cześć kolarską. Ta zaczyna się ok. dwustumetrowym podjazdem. Krótki, płaski odcinek dla uspokojenia i mamy zapowiedź tego, co nas czeka w mateczniku Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Drugi kilometr to ostry zjazd w dolinę Skrwy i równie mocny podjazd. Następne 4 kilometry trasy to polna droga, gdzie bez żadnych przeszkód można rozwinąć duże prędkości. Na półmetku zawodnicy dojadą do 250-metrowego podjazdu wyłożonego starym brukiem, jakiego nie powstydziłby się nawet Wyścig Paryż-Roubaix. Po pokonaniu podjazdu zawody wejdą w finałową fazę. To, co czeka zawodników w drugiej części rowerowej nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć! Zmiana konfiguracji trasy, naturalne i sztuczne przeszkody oraz grząski teren sprawią, że na drugie bieganie sportowcy ruszą „mocno zmęczeni”. Drugi bieg to tylko 2 km, ale w tym 600 m to podbiegi.

 

{gallery}delta_duathlon{/gallery}

 

Zawody będą nie lada widowiskiem także dla kibiców. Start i meta zostaną zlokalizowane w ośrodku „Zielona Dolina”. Bieg będzie rozgrywany po „koronie” doliny. Biegnący zawodnicy na całej trasie będą widoczni dla kibiców.

 

Aby wziąć udział w I Duathlonie po Mazowieckiej Szwajcarii należy wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko, data urodzenia, klub) na adres dymmaraton@wp.pl do 30 kwietnia. Nie obowiązuje żadna opłata startowa! Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią biegać. Przed duathlonem rozegrany zostanie także wyścig na rowerach MTB. Aby dowiedzieć się więcej na temat zawodów zapraszamy do przeczytania regulaminu oraz na stronę www.pttdelta.pl

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here