Duathlony w Makowie Mazowieckim i Ruegen oraz rodzinny Triathlon Warszawski

Wrześniowa pogoda w Polsce rozpieszcza, a w Europie już niekoniecznie. Startujący w Ruegen w zawodach serii Ironman 70.3 nie mieli szczęścia. W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi i sztormem na morzu pływanie zostało zamienione na pięciokilometrowy bieg. Nie ucieszyło to nikogo, chyba że ktoś nie lubi pływać i dzięki temu mógł wystartować w dobrze obsadzonym „duathlonie”. Zawody ukończyło 33 Polaków, w tym pięcioro reprezentantów Akademii Triathlonu. Wszyscy zajęli miejsca w pierwszej setce w swoich kategoriach wiekowych, a Marcin Konieczny wskoczył na najniższy stopień podium.

Ironman 70.3 Ruegen

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kat. wiekowa Bieg T1 Rower T2 Bieg META
Dystans 1/2 (w związku ze złą pogodą pływanie zostało zastąpione biegiem na 5km)
24 Marcin Konieczny M40/3 18:52   3:09  2:22:51  3:24 1:28:05  4:16:21
108 Radek Buszan M30/15 22:03 3:15 2:36:33 3:53  1:36:06 4:41:50
268 Maciej Dowbor M35/49 21:57 3:14 2:36:51 3:42 1:59:37 5:05:21
527 Dariusz Korecki M40/76 25:14 6:40 2:51:46 9:55 2:01:49 5:35:24
574 Łukasz Kolasa M30/88 24:03 6:44 2:52:55 6:28 2:11:03 5:41:13

W niedzielę odbył się również zaplanowany przez organizatorów duathlon w Makowie Mazowieckim, w którym udział wzięło 114 osób, w tym Rafał Urban z AT Team. Rafał uplasował się na 27 pozycji z czasem 1:12:34. Zawodnicy mieli do pokonania dystanse 5 km biegu, 22 km roweru i 2,5 km biegu. Dystans krótki, lekki i przyjemny. Pełne wyniki z zawodów znajdziecie TUTAJ.

W Powsinie po raz szósty odbył się Triathlon Warszawski. Podczas zawodów rozegrana została rywalizacja indywidualna oraz rodzinna. Pierwszy etap – pływanie rozgrywane było na 25m basenie. Następnie wszyscy przenosili się do Parku Kultury w Powsinie, gdzie kontynuowali rywalizację. Tam też nie zabrakło przedstawicieli AT. Robert Wodyński zajął drugie miejsce indywidualnie, jego syn Bartosz również uplasował się na tej samej pozycji i dodali do tego wspólnie wywalczone kolejne drugie miejsce w sztafecie rodzinnej.