Dzieciątkowska znowu poturbowana – co stało się na trasie? [WYNIKI WTPS Montreal]

Monika Belczewska i Marta Dzieciątkowska wystartowały w zawodach WTPS w Montrealu. Niestety tylko jedna nasza zawodniczka zdołała dotrzeć na metę. Dzieciątkowska znów miała olbrzymiego pecha.

Wyścig w Montrealu rozgrywany był w ramach cyklu World Triathlon Para Series. Nasze zawodniczki startowały w kategorii PTS5. Monika Belczewska pokonała trasę sprintu (750 metrów pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5 km biegu) z czasem 01:17:58 i zajęła 4. miejsce.

Niestety wczoraj pech dalej nie opuszczał Marty Dzieciątkowskiej. Dzień przed startem Polka została potrącona przez samochód podczas jazdy na rowerze. To zdarzenie prawdopodobnie miało duży wpływ na to, co wydarzyło się w trakcie zawodów. Dzieciątkowska nie ukończyła wyścigu, ponieważ w jej rowerze pękła kierownica. Najgorsze jest to, że w wyniku tego zdarzenia Polka upadła i drugi raz na tym wyjeździe mocno się poturbowała.

Niestety nie udało mi się ukończyć zawodów – napisała na Instagramie Dzieciątkowska. – Po trasie rowerowej, zaraz przed strefą zaczęłam schodzić z roweru, będąc wciąż na prędkości. Gdy oparłam ciężar ciała na kierownicy, ona pękła, a ja poleciałam. Rower wczoraj po wypadku był na pełnym serwisie, więc wydawało mi się, że bezpiecznie będzie dzisiaj wystartować. Na szczęście nie mam żadnych złamań, ale jestem cała potłuczona i obolała. Strasznie mi przykro, ale co zrobić. Czas na odpoczynek dla ciała i dla głowy.

Wyniki WTPS Montreal – PTS5

Pierwsza dystans sprinterski pokonała Grace Norman. Amerykanka ukończyła wyścig z czasem 01:05:45. Równo 4 minuty po zwyciężczyni linię mety przekroczyła druga zawodniczka w stawce Kamylle Frenette. Na trzecim miejscu uplasowała się Francuzka Gwladys Lemoussu. Jej czas to 01:12:24.