Dzień Dziecka w Akademii Triathlonu!

Dzisiaj bardzo ważne święto, o ile nie najważniejsze. Każdy je kiedyś obchodził, a biorąc pod uwagę jedynie teorię, to nadal większość z nas powinna otrzymać dzisiaj życzenia.  Skupmy się jednak na najmłodszych. Postanowiliśmy, aby dzisiejszy wpis był wyjątkowy, poświęcony najmłodszym triathlonistom. Poprosiliśmy kilka klubów, aby pochwalili się swoją – jakkolwiek dziwnie to zabrzmi – „przyszłością”. Nie wszystkie kluby odpowiedziały na naszą prośbę, ale poniżej przedstawiamy kilkoro zawodników młodego pokolenia z kilku klubów w Polsce. Mamy szczerą nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zaczną budować potęgę polskiego triathlonu. Dzięki ich postawie, możemy spokojniej patrzeć w przyszłość rodzimego triathlonu. Z góry dziękujemy opiekunom, którzy pomogli przygotować ten artykuł. Bardzo dziękujemy trenerom i przedstawicielom klubów. Materiały wysłali do nas: Sylwia Czerwonka, Małgorzata Krauze, Cezary Figurski, Tomasz Brett, Grzegorz Kużuchowski, Grzegorz Stefaniak, Borys Monastyrski, Filip Przymusińki. Dzięki! 

 

A oto młodzi triathloniści, których dziś przedstawiamy: 

 

Igor Nowakowski – zawodnik UKS Lusowo. Młodzik, urodzony w 1998 roku. Dobry pływak, bardzo dobrze jeździ na rowerze, wygrywa amatorskie wyścigi kolarskie. Obiecujący, rozwojowy zawodnik. Charakteryzuje go bardzo sumienna praca na treningach.

 

Igor UKS_LUSOWO  Igor Nowakowski_2

 Joasia Gabryelska – zawodniczka UKS Lusowo. Urodzona w 2002 roku. Bardzo utalentowana zawodniczka. Zwyciężczyni zawodów triathlonowych dla dzieci w Sierakowie i zawodów w aquathlonie w Gryfinie

 

foto asi_gabryelskiej

 

 

 

Jacek Krawczyk, urodzony w 1996 roku. Triathlon trenuje od listopada 2011 roku. Sukcesy: crossduathlon Dzierżoniów 2013 – 1 miejsce , OOM 2012 – 11 miejsce. Młody, bardzo pracowity i systematyczny zawodnik. W UAM Triathlon Słubice zaczyna od zera, ale robi bardzo duże postępy. W 1,5 roku poprawił się na 400 m w pływaniu z 6 minut do 4.50.

 

Jacek UAM

 

 

Marta Zygmunt – 14 -letnia zawodniczka najmłodszego pokolenia triathlonistek w klubie MLUKS Triathlon. Od 5 lat trenuje triathlon. Mimo młodego wieku rzadko przegrywa z rówieśnikami, nawet chłopcami. Jest zawodniczką kompletną w każdej konkurencji. Ambitna i systematyczna. Jest miła i koleżeńska. 

 

Marta Zygmunt

 

 

Paweł Lenartowicz (MLUKS Triathlon) -16 lat. Triathlon uprawia od 3 lat i stale poprawiał swoje wyniki w 2012 roku. Zajął 3 miejsce w MMM w aquathlonie Wąsosze. Jego silna strona w tym sezonie to kolarstwo. Swój progres udowodnił także podczas niedawno rozegranych zawodów w Ślesinie. 

 

Pawel Lenartowicz

 

Paulina Wargacka (MLUKS Triathlon) – 17 lat. Od 6 lat uprawia triathlon. Ambitna i systematyczna. Równa zawodniczka we wszystkich konkurencjach, bardzo dobra szczególnie w pływaniu. W 2012 roku podwójna medalistka MP: indywidualnie 2 miejsce (OOM) , w sztafecie 1-mce. Zainteresowania sportowe oraz nauka języka niemieckiego. 

 

Paulina Wargacka

 


Natalia Koperska, urodzona w 2000 roku. Trenuje w K.S. Triathlon Rawa Mazowiecka. Jej trenerem jest Grzegorz Stefaniak. W triathlonie od 2 lat. 

 

Aleksandra Budek. Podobnie jak koleżanka jest zawodniczką w młodym, dobrze rozwijającym się klubie K.S. Triathlon Rawa. Urodziła się w 2002 roku. Bardzo systematyczna i robi duże postępy. 

 

Michał Janiszewski, rówieśnik i kolega z klubu Aleksandry. Podobnie jak koleżanki, jest młodym, obiecującym triathlonistą. Wszyscy trenują 5 razy w tygodniu i z każdym rokiem znacząco poprawiają swoje rezultaty. Wszyscy biorą udział w licznych startach na zawodach pływackich i masowych biegowych. W tym roku, wraz z trenerem Grzegorzem Stefaniakiem, planują pierwsze starty triathlonowe dla dzieci.

Jakub Seroczyński, zawodnik UKS G-8 Bielany. 18 latek. Jest zawodnikiem triathlonu od 15 roku życia. Wcześniej – będąc w klasie sportowej i klubie – uprawiał pływanie. W swoim kalendarzu ma 10-12 treningów w tygodniu (5 razy pływanie, 3-4 razy bieg, 2-3 razy rower) – średnio ok. 16h tygodniowo. Największe sportowe sukcesy: 9 m-ce na OOM w 2012r, 1m-ce Zawody Sprint Crosstriathlon w Płocku 2012, 3 m-ce Zawody Elemental Sprint Triathlon Olsztyn 2013. Jego trenerem jest Cezary Figurski i uważa on, że Kuba jest zawodnikiem bardzo ambitnym, charakteryzującym się dużą chęcią do treningu, upartym, świadomie dążącym do celu, którym jest w najbliższym czasie medal Mistrzostw Polski juniorów. Jego najsilniejszą stroną w triathlonie jest pływanie. Chce dorównać swojemu starszemu koledze, Mateuszowi Kaźmierczakowi.

 

Jakub Seroczynski

 

 

Amelia Seroczyńska. (na pierwszym planie w środku.) Ma14 lat. Trenuje triathlon pierwszy rok. Wcześniej pływała w klasie sportowej i klubie. W tygodniu ma 8 treningów (6 razy pływanie, 2 razy bieg) – średnio ok. 12h tygodniowo. Największe sukcesy są jeszcze przed nią. Trener Figurski mówi o niej, że podobnie jak brat, jest bardzo ambitna i pracowita. Pomimo młodego wieku wie, że aby były efekty, na treningu trzeba się zmęczyć. Zawodniczka dotychczas bez znaczących sukcesów poza startami w Mistrzostwach Warszawy, gdzie zajmowała miejsca na podium. Nie uczestniczyła jeszcze w poważnych zawodach. Sezon 2013 jest jej pierwszym, w którym zacznie zbierać swoje pierwsze triathlonowe szlify. 

 

DSC02762

 

 

Piotr Michalak, 16 letni zawodnik UKS G-8. Do połowy 1-wszej klasy gimnazjum trenował pięciobój nowoczesny, następnie przeszedł do triathlonu. Jest triathlonistą od 14 roku życia. Trenuje 2h basen rano (5 dni w tygodniu), bieg 3 razy w tygodniu, w sobotę 2h jazdy na rowerze, a na jesieni bieg. Jego największe sukcesy to bardzo udane Mistrzostwa Warszawy w Triathlonie, w 2012 roku w Płocku był 4, ale nie był wliczany do klasyfikacji ogólnej ponieważ… był za młody. W tym roku w Olsztynie był 2 w kategorii 16-17 lat, 9 ogólnie. Piotr o sobie: „Uczę się nie najgorzej chociaż czasami zdarzają się problemy. Poza sportem interesuję się samochodami i sztukami walki. Mój cel sportowy to zdobycie 1-wszego miejsca w Mistrzostwach Polski, a potem Europy. Lubię jeździć na rowerze, jak każdy triathlonista”.


Piotr UKS_G-8


 

Alicja Lewandowska – w chwili obecnej I rok Juniora młodszego i przygotowuje się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w lipcu. Reprezentuje barwy Gnieźnieńskiego Towarzystwa Triathlonowego „Diament”. Jako młodziczka, w sezonie startowym 2011 – 2012 była „nie do zdarcia”, wygrywała wszystko co było do wygrania w Polsce. W 2012 roku zdobyła następujące tytuły:
– Mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Aquathlonie (26.05.- Wąsosze)
– Mistrzyni Wielkopolski Młodzików w Triathlonie (16.06.- Lusowo)
– Mistrzyni Polski Młodzików w Triathlonie (10.06 – Szczecinek)
W 2011 roku Alicja zdobyła tytuł Mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Aquathlonie ( 28.05. – Wąsosze)
-Mistrzyni Wielkopolski Młodzików w Triathlonie (5.06 – Oborniki Wlkp)
Ponad to Alicja zdobywała również czołowe miejsca na imprezach typu Puchar Polski czy Ogólnopolskie Zawody w Triathlonie.

 

ALICJA1

 

 

Olga Masłowska – II rok Młodziczki. Kolejny „Diament”. Nie tylko dobra triathlonistka, ale również wspaniała pływaczka długodystansowa oraz zawodniczka utalentowana biegowo. W tym roku już zdobyła tytuł Wice Mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Aquathlonie (25.05.- Wąsosze), a w roku ubiegłym na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Aquathlonie wywalczyła miejsce III (26.05. – Wąsosze). Startując w ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski Młodzików w Triathlonie zajęła bardzo wysokie IV miejsce. Jako pływaczka długodystansowa wygrywa wiele maratonów pływackich i to jej pomaga w osiąganiu co raz lepszych wyników w triathlonie. Również bardzo często kwalifikuje się do finałów wojewódzkich w biegach. Startując w wielu innych zawodach triathlonowych, Olga zawsze uzyskuje wyniki bardzo dobre. Jest osobą bardzo ambitną, konsekwentną i wytrwałą w dążeniu do celu.

 

OLGA2

 

 

Patryk Scheppler, kolega klubowy Alicji i Olgi, w chwili obecnej Junior. Patryk jest aktualnym Wice Mistrzem Polski w Triathlonie Juniorów Młodszych (indywidualnie) oraz złotym medalistą Mistrzostw Polski w triathlonie w sztafetach rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kryspinowie w roku 2012. Rok wcześniej podczas OOM w Płocku zajął bardzo wysokie V miejsce.

 

Eryk Szuba, również z Gniezna. Młody, w chwili obecnej Junior młodszy, świetnie rozwijający się zawodnik. Pracowity, skoncentrowany na nauce i sporcie, świetnie rokujący na sportową przyszłość.
Osiągnięcia Eryka w roku 2012:
– Mistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Aquathlonie (26.05-Wąsosze), w poprzednim roku – 2011 Eryk zajął IV miejsce
– Wice mistrz Polski Młodzików w Triathlonie (10.06- Szczecinek)
– Mistrz Wielkopolski Młodzików w Triathlonie (16.06.- Lusowo)
Podobnie jak Alicja Lewandowska, Eryk wygrywał w zasadzie wszystkie imprezy triathlonowe i aquathlonowe na jakich się pojawił. Ponadto Eryk jest świetnie biegającym zawodnikiem i co roku kwalifikuje się do Finałów Wojewódzkich w Biegach Przełajowych oraz do zawodów lekkoatletycznych.

 

ERYK4


Piotr Zabiszak – młody zawodnik z GTT Diament, obecnie II rok młodzika, nadzieja gnieźnieńskiego triathlonu, z perspektywami na dobrego zawodnika klasy krajowej i międzynarodowej. Piotr jest „świeżo upieczonym” Mistrzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Aquathlonie, które odbyły się 25 maja 2013 roku. Dzień później wygrał również swoją kategorię wiekową w silnie obsadzonym triathlonie w Ślesinie. Podobnie jak Olga i Eryk świetnie biega – wygrywa z „rasowymi” biegaczami i bardzo często kwalifikuje się do finałów wojewódzkich w biegach. Jest to młody chłopak, któremu warto pomóc w rozwoju jego sportowej pasji. Jest niesamowicie pracowitym zawodnikiem, „niewielki ciałem, a wielki duchem”.

 

 

Kacper Kwiecień, 19 letni zawodnik TS Akwedukt Kielce. Podopieczny Grzegorza Kożuchowskiego trenuje triathlon od 2,5 roku.
Najważniejsze sukcesy:
2011 – 2 miejsce (srebrny medal), kat. Junior młodszy – Mistrzostwa Polski w Aquathlonie (Gdynia)
2012 – 1 miejsce, kat. Junior – Zawody Nadziei Olimpijskich w Triathlonie (Szczecinek)
2013 – 2 miejsce (srebrny medal), kat. Junior – Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie (Dzierżoniów)
Kacper swoją przygodę z triathlonem rozpoczął w 2011roku. Wcześniej przez 6 lat trenował pływanie. Od samego początku wykazywał się dużym zaangażowaniem w podejściu do treningów co szybko zaowocowało sukcesami. Już po 8 miesiącach zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w Aquathlonie. W kolejnym roku regularnie stawał na podium różnych zawodów w triathlonie, duathlonie i aquathlonie. Jego fascynacja i zainteresowanie triathlonem wspierane są talentem.

 

Kacper Kwiecien

 

 

Piotr Ławicki, 18 letni zawodnik z Kielc. Od 7 lat w triathlonie.
Najważniejsze sukcesy:
2009 – 3 miejsce – ,,Accenture’’ Chicago Triathlon
2012 – 7 miejsce, kat. Junior młodszy – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Triathlonie (Kryspinów)
2013 – 3 miejsce (brązowy medal), kat. Junior – Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie (Dzierżoniów)

Piotrek ze sportem związany jest od najmłodszych lat. Jego tata specjalizował się w biegach długich a starszy brat Marcin również uprawia triathlon. W związku z tym Piotrek ma stałą motywację do osiągania coraz lepszych wyników sportowych. Już na swoich pierwszych zawodach triathlonowych w Dębnie zajął drugie miejsce. Jako zawodnik wykazuje się dużą pracowitością i sumiennością oraz entuzjazmem w podejściu do codziennych treningów.

 

Piotrek Lawicki_2

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozpocznie serię publikacji poświęconych młodym zawodnikom. Wszystkie kluby, które są zainteresowane opisaniem swoich sukcesów, mniejszych bądź większych, mogą kontaktować się z Ludwikiem Sikorskim: [email protected]. Liczymy na pozytywny odzew, zwłaszcza trenerów. I jeszcze na koniec:
Kochana młodzieży! Życzymy Wam zdrowia, determinacji, znalezienia pozytywnych wzorców i samych sukcesów: w szkole, w wodzie, na trasie kolarskiej i w biegu 😉
Akademia Triathlonu

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Niech Ci mlodzi Zawodnicy swoim zapalem i praca, zapalem i praca swoich Trenerow i Rodzicow zbuduja potege polskiego triathlonu! Poznalem kilku zawodnikow mlodego pokolenia, m.in. Piotra Ławickiego. Jesli sa tak pracowici, skromni, uczynni jak wymieniony przeze mnie Piotrek to dobrze wrozy polskiemu TRI.
    Nie zapominajmy jeszcze o jednym. To dzieki wzrostowi popularnosci triathlonu w Polsce mozliwy jest jego rozwoj. To dzieki mlodym, srednim i starym (jak ja:)), ktorzy fascynuja sie tym sportem bedziemy podziwiali polskich zawodnikow stojacych „na pudle” w najwiekszych zawodach:)

  2. Ludwik świetny pomysł i bardzo dobry art! To daje mi jeszcze wiecej motywacji żeby jutro ukończyć pierwsze zawody… w końcu tez jestem dzieckiem i moze nawet dobrze rokuje, kto wie;))) myśle, ze nie tylko w teorii jesteśmy takimi dużymi dziećmi, wierzacymi często w to, co na starcie wydaje sie niemożliwe, dlatego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, robimy to, co robimy, mimo codziennych przeciwności i gestów pukania sie w czoło wielu otaczających nas znajomych;)))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane