Dzikie karty dla Teamu US na Puchar Collinsa rozdane!

Kapitanowie drużyny Stanów Zjednoczonych podjęli decyzję, w wyniku której wybrali ostatnich zawodników do swojego teamu. Poza automatycznie zakwalifikowanymi triathlonistami podczas Pucharu Collinsa zobaczymy także czwórkę amerykańskich sportowców, którym Julie Moss i Dave Scott rozdali dzikie karty.

Po aktualizacji rankingu PTO w ubiegłym tygodniu ogłoszono, którym z zawodników udało się zaklasyfikować do poszczególnych drużyn na sierpniowy Collins Cup, który odbędzie się w Bratysławie na Słowacji. Wczoraj zaś odkryto pierwsze dzikie karty, które powędrowały do zawodników Teamu US. Amerykańską drużynę uzupełni Sarah True, Sophie Watts, Ben Kanute oraz Jason West.

Zawodnicy z dzikimi kartami na Puchar Collinsa
Zawodnicy, którzy otrzymali dzikie karty w Team US, źródło: PTO

Amerykańska triathlonowa „12”

Trudny orzech do zgryzienia mieli kapitanowie drużyny Stanów Zjednoczonych – Julie Moss oraz Dave Scott, na których spoczywał obowiązek wyboru czwórki triathlonistów uzupełniających ich team. Do automatycznie zakwalifikowanej 8 zawodników (4 triathlonistek oraz 4 triathlonistów) musieli oni „dobrać” ostatnich czterech sportowców.

Jak przyznają kapitani, dużym wyzwaniem było wskazanie dwóch kobiet:

Wybór naszych dzikich kart był bardzo trudny, ponieważ mieliśmy wielu zasłużonych sportowców do wyboru. Sophie Watts swoimi występami w tym sezonie po ubiegłorocznej kontuzji zademonstrowała nie tylko konsekwencję, lecz także zaciekłą determinację, która doskonale pasuje do Teamu US. Jej siła na bieganiu sprawi, że będzie budzić postrach u przeciwniczek. – mówi Julie Moss.

Co mogę powiedzieć o Sarze True? Po powrocie z urlopu macierzyńskiego i kontuzji wystartowała w tym sezonie w dwóch wyścigach i zdobyła średnio 103 pkt. Jako była olimpijka ma prędkość, siłę i odwagę, by rzucić wyzwanie każdemu w Pucharze Collinsa.

Nie oznacza to, że w przypadku mężczyzn poszło znacznie łatwiej:

[…] Jason Westo to sportowiec, który w tym roku podczas swojego występu w Chattanooga zaczął pokazywać swój potencjał. Zdobył tam 98 punktów w światowym rankingu PTO. Ben Kanute to weteran Collins Cup – osiągnął czwarty czas podczas ubiegłorocznej edycji. Rozumie on presję, która pojawia się, gdy przywdziewa się gwiazdy i paski. Wiemy, że jest zawodnikiem przygotowanym do bitwy. – Dave Scott.

Kapitanowie zapowiadają walkę na Pucharze Collinsa

Do wczoraj wiedzieliśmy, iż w barwach Teamu US wystąpią na pewno: Matt Hanson, Sam Long, Rudy von Berg, Chris Leiferman, Taylor Knibb, Skye Moench, Chelsea Sodaro oraz Jackie Hering. Wiemy już, że dołączają do nich właśnie Sophie Watts, Sarah True, Ben Kanute i Jason West. Tak właśnie wyglądać będzie cała amerykańska drużyna podczas tegorocznego Collins Cup.

Moss i Scott podsumowują, że pomimo tego, iż drużyna Stanów Zjednoczonych tak, jak w ubiegłym roku nie należy do grona faworytów, potrafiła zaskoczyć zarówno rywali, jak i kibiców:

To dla nas zaszczyt przewodzić tymi fantastycznymi zawodnikami. Team US może być słabszy, ale podczas poprzedniej edycji zaszokowaliśmy ludzi, kiedy nasza drużyna objęła wczesne prowadzenie. Dzięki sile teamu naszym celem jest wykorzystanie doświadczenie z zeszłego roku przez całą drogę wprost do wzniesienia do góry trofeum Pucharu Collinsa. Nigdy nie lekceważcie triathlonistów, którzy noszą czerwień, biel i niebieski. – Julie Moss i Dave Scott.

Wyścig Collins Cup odbędzie się 20 sierpnia tego roku w Bratysławie. Transmisję na żywo z wydarzenia będziecie mogli śledzić na kanale Eurosport oraz w aplikacji PTO+.

ZOBACZ TEŻ: Znamy składy na Collins CUP 2022 – jeden faworyt do zwycięstwa

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,471ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane