Elbląg wkracza do cyklu Garmin Iron Triathlon!

W przyszłorocznym cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy będą mogli zawitać w rejon, który z triathlonem kojarzy się już od wielu lat, lecz dopiero w 2016 roku impreza triathlonowa zagości tam po raz pierwszy. Mowa o mieście Elbląg, z którego wywodzi się niejeden mistrz polski i niejeden reprezentant kraju w tej dyscyplinie. Wielki finał cyklu GIT odbędzie się 17 lipca, a triathloniści będą mieli do pokonania 2 dystanse: 1/4 Ironmana oraz 1/8 Ironmana. Ponadto w ćwiartce będzie można również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

 

git00211

 

„Bardzo się cieszę, że do Elbląga zawita tak prestiżowa impreza triathlonowa, tym bardziej, że nasze miasto ma bardzo bogate tradycje i dokonania w tej dyscyplinie. Elbląg z uwagi na swoje położenie nad rzeką ma znakomite warunki do uprawiania tego sportu. Chciałbym zaznaczyć, że będzie to kolejna w naszym mieście duża impreza dla osób aktywnych. W tym roku po raz pierwszy byliśmy organizatorem Pucharu Europy w Nordic Walking, czy Turnieju Siatkarskiego o Puchar Czterech Trenerów. Garmin Iron Triathlon to uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty. Uważam również, że jest to doskonały sposób na promocję naszego miasta, dlatego już dziś serdecznie zapraszam do Elbląga zarówno zawodników, jak i kibiców” – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

 

Stare Miasto_-_fot._UM_Elblg_small

 

Centrum zawodów, jak i strefa zmian będzie zlokalizowana na bulwarze Zygmunta Augusta, tuż przy rzece Elbląg, w której zostanie rozegrane pływanie. Wielkim atutem tego usytuowania będzie bardzo krótki dobieg z pływania do boksu rowerowego, jak również widowiskowość, co potwierdza rozgrywany od dwóch lat maraton pływacki w ramach zawodów Enduroman. Trasa kolarska zostanie poprowadzona na pętlach po 22,5 km, które również sprawią, że widowiskowość tej imprezy zyska na znaczeniu. Ponadto bardzo atrakcyjna widokowo trasa przyczyni się do tego, że będzie to jeden z piękniejszych triathlonów w kraju. Podobnie jest z trasą biegową, która z kolei zostanie wytyczone przez najbardziej popularne zakątki miasta, w tym m.in. ścisłe centrum Starego Miasto w Elblągu, czy Bramę Targową.

 

Film z VI Elbląskiego Biegu Piekarczyka

 

http://youtu.be/DLFpGwn0A2o

 

 

Elbląg z roku na rok staje się coraz bardziej aktywny sportowo. Do tego niesamowita infrastruktura miasta sprawia, że zasługuje ono na wielki finał naszego cyklu, w którym jak co roku do wygrania będzie samochód osobowy oraz inne atrakcyjne nagrody” – mówi Marcin Florek z Labosport Polska. „Elbląg zastąpi miasto Gołdap, w którym postawiliśmy bardzo wysoko poprzeczkę pod kątem organizacyjnym, ale mam przekonanie, że właśnie w tej miejscowości będziemy mogli stworzyć imprezę na miarę najlepszych zawodów w Europie” – dodaje Florek.

 

Terminy cyklu Garmin Iron Triathlon 2016:

22.05.2016 – Etap #1 Piaseczno

05.06.2016 – Etap #2 Ślesin

19.06.2016 – Etap #3 Radków

03.07.2016 – Etap #4 Stężyca

17.07.2016 – Etap #5 Elbląg

 

Już 4 stycznia na stronie www.irontriathlon.pl rozpocznie się rejestracja zawodników do całego cyklu Garmin Iron Triathlon. Jak co roku zawodnicy podczas jednej rejestracji będą mogli zapisać się na dowolną ilość imprez wchodzących w skład GIT 2016!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze